IL-76 Ruskej Federácie sa vrátil po úspešnej protipožiarnej misii z Arménska

Protipožiarne lietadlo IL-76, ktoré patrí pod ministerstvo pre mimoriadne situácie, sa v sobotu vrátilo z protipožiarnej misii v Arménsku na svoju domovskú základňu v Moskovskej oblasti, uviedla tlačová služba ministerstva. „V čase 20:00 (moskovský čas) sa lietadlo ruského ministerstva mimoriadnych situácii IL-76 vrátilo na letisko Ramenskoje v Moskovskom kraji po úspešnom dokončení misie na uhasenie požiaru v Arménsku,“ uviedla tlačová služba ministerstva.

V sobotňajších neskorších hodinách bola posádka lietadla vyznamenaná. Arménsky minister pre mimoriadne situácie David Tonoyan osobne vyznamenal medailami posádku.

V arménskom štátnom parku Khosrovského lesa (ktorý sa nachádza asi 60 kilometrov juhovýchodne od Jerevanu) vypukol 12. augusta veľký požiar, ktorý zničil niekoľko stoviek hektárov lesa. Na základe inštrukcii ruskej vlády, ktorú požiadala o pomoc Arménska vláda, bolo vyslané protipožiarne lietadlo Ruského ministerstva pre mimoriadne situácie, ktoré dorazilo do Arménska 14. augusta a okamžite sa zapojilo do hasenia požiaru.

Posádka oznámila, že misiu úspešne ukončila 17. augusta. Ruský piloti spolupracovali a koordinovali svoju činnosť s arménskymi požiarnymi a záchrannými tímami.

Ruský minister pre mimoriadne situácie povedal, že vďaka spoločnému úsiliu bolo možné zachrániť približne 2 000 druhov rastlín, v starobylej prírodnej rezervácii Khosrovský les, ktorý bol založený v 4. storočí nášho letopočtu,  arménskym kráľom Khosrovom II.

zdroj: http://tass.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *