Ruská federácia sa zapojí do obnovy Sýrie

Sýrsky prezident Bashar Assad v pondelok prijal ruskú delegáciu vedenú podpredsedom vlády pre energetiku Kirillom Molodcovom, zloženú z ekonómov ruskej vlády a zástupcov významných ruských spoločností. Rozhovory na stretnutí sa viedli na tému strategickej spolupráce medzi Sýriou a Ruskom. Strany zdôraznili význam posilnenia bilaterálnych vzťahov rozvíjaním obchodnej a hospodárskej spolupráce a rozširovaním investícií medzi oboma krajinami, najmä v oblasti ropy, zemného plynu, fosfátov, dopravy, farmaceutického priemyslu a rozvoja vodných zdrojov. Obe strany zdôraznili potrebu urýchliť proces obnovy Sýrie, ktorá kvôli terorizmu utrpela veľké škody. Sýrsky prezident uviedol, že úspechy, ktoré dosiahla sýrska arabská armáda s podporou priateľských krajín, najmä Ruska, a následným návratom bezpečnosti a stability do mnohých oblastí v Sýrii, pripravili cestu pre opätovné začatie hospodárskej činnosti a rekonštrukcie krajiny. Poznamenal, že je prirodzené, že sa pri rekonštrukcii Sýrie zúčastnia krajiny, ktoré boli na strane sýrskeho ľudu v boji proti terorizmu. Molodcov povedal, že účasť na prestavbe Sýrie je jednou z priorít mnohých ruských spoločností, ktoré chcú využiť príležitosti v tejto oblasti. Námestník ministra potvrdil, že ruský ľud, vedenie a vláda sú odhodlaní naďalej poskytovať podporu sýrskemu ľudu tvárou v tvár teroristickej vojne, až kým sa nedosiahne konečný cieľ úplného odstránenia terorizmu v celej Sýrii.

zdroj: Sana

2 názory na “Ruská federácia sa zapojí do obnovy Sýrie

  1. novák

    Dobrý, ale na začátku máte Molodcova chybně jako místopředsedu vlády. Ke konci ho však správně označujete za náměstka ministra.

    1. pmd1980 Autor

      Mohli by ste mi potvrdiť váš email ? Poslal by som vám heslo na editorský účet, kde by ste mohli priamo upraviť prípadné chyby.

Nie je možné pridávať komentáre.