Vyvíjajú Spojené štáty biologické zbrane proti Ruskej federácii ? (Aktualizované)

Od začiatku minulého týždňa prebieha cez rusko-americké média, výmena stanovísk a názorov od oficiálnych predstaviteľov na dosť závažnú tému, zber a zhromažďovanie biologického materiálu od Rusov, ktorí sa uskutočňuje po celej Ruskej federácii. Počas minulého týždňa sa ukázalo, že za týmto „zberom“ biologického materiálu stoja Spojené štáty, ktoré v tlačovej správe informovali, že biologický materiál potrebujú na údajný „lekársky výskum“. Štvrtok odpovedali z Ruskej federácii, že výhovorke o lekárskom výskume neveria, ale späť na začiatok. (Článok bol doplnený o rozhovor, ktorý uskutočnila televízia Russia24. Rozhovor je v ruštine a doplnené sú anglické titulky.)

V pondelok ruský prezident Vladimír Putin zverejnil informáciu o zbere biologického materiálu cudzincami od obyvateľov Ruskej federácie

V pondelok na stretnutí Rady pre rozvoj občianskej spoločnosti a ľudských práv ruský prezident Vladimír Putin premýšľal, prečo cudzinci zbierajú biologický materiál od Rusov. „A viete, že sa biologický materiál zhromažďuje po celej krajine od rôznych etnických skupín a ľudí žijúcich v rôznych zemepisných bodoch Ruskej federácie? Otázka je, prečo sa to robí, “ povedal prezident členom HRC. Dodal, že tieto aktivity sú vykonávané „účelovo a profesionálne“.

V utorok hovorca ruského prezidenta doplnil dalšie informácie o zbere biologického materiálu od ruského obyvateľstva

V utorok hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov informoval, že Moskva má informácie získané spravodajskými agentúrami, že cudzinci zbierajú od rusov biomateriál. „Tieto informácie prichádzajú prostredníctvom špeciálnych služieb Ruskej federácie, že niektorí zahraničný vyslanci a predstavitelia mimovládnych organizácií a aj iných orgánov, vykonávajú takéto aktivity,“ povedal Peskov. Tlačový hovorca ďalej informoval, že „špeciálne služby zaznamenali túto aktivitu a informovali prezidenta.“ Ruský prezident Vladimír Putin v pondelok informoval o tejto záležitosti na porade členov Rady pre ľudské práva.

Hovorca amerického letectva v utorok nečakane informoval o zbere biologického materiálu v Ruskej federácii

Žiadosť amerického letectva (Air Force) o nákup biomateriálu pre lekársky výskum sa pôvodne netýkal Ruska. Takéto vysvetlenie poskytol v utorok tlačový úradník amerického letectva Ann Stefanek, ktorý informoval o dôvode nákupu synoviálneho tkaniva a RNA získaného v Rusku v súkromnom sektore. Podľa informácií, ktoré poskytol Stefanek, boli tieto vzorky vyžiadané jedným z lekárskych stredísk Air Force, „ktoré uskutočňujú svalovo-kĺbovú štúdiu určenú na identifikáciu rôznych biomarkerov spojených so zraneniami.“ Objednávateľom bola 502. letka amerického letectva. Vo vysvetlení žiadosti sa uvádza, že vzorky sú určené pre Centrum pre pokročilú molekulárnu detekciu (CAMD) a jeho projekt výskumu muskuloskeletálnej choroby a poranenia. Podľa otvorených zdrojov sa Centrum zaoberá aplikovaným biomedicínskym výskumom pre ozbrojené sily USA. V krátkom opise projektu bolo povedané, že bolo zhromaždených viac ako 2100 vzoriek DNA, aby sa vyhli biomarkerom osteoartritídy, osteoporózy a reumatoidnej artritídy, aby sa vopred detekovala predispozícia k týmto ochoreniam.

Vo štvrtok námestník ministra zahraničia Sergej Rjabkov oznámil, že neverí verzii pentagonu

Vysvetlenie Pentagonu ohľadom odberu obyvateľom Ruskej Federácie biologických materiálov sú veľmi pochybné, vyhlásil námestník ministra zahraničia Sergej Rjabkov.
„Videli sme komentáre Pentagonu o tom, že odber biologického materiálu súvisí s výskumami v oblasti liečenia chorôb podporného a pohybového ústrojenstva. Nedôverujem vysvetlením lekárov, aj keď sa v tom nevyznám. Ale dokonca takému laikovi ako ja, sa tieto vysvetlenia zdajú dosť vymyslenými a pochybnými, „povedal Rjabkov. Zdôraznil, že v každom prípade je „na odber biologických vzoriek potrebný súhlas štátu, na ktorého území sa táto činnosť koná.“

Biologické zbrane?

V Ruskej federácii táto téma začala rezonovať naprieč mediálnym a internetovým priestorom a vysvetleniu Spojených štátov, skoro nikto neverí. Otázka, prečo si neodoberajú vzorky Američanom a ak chcú ušetriť finančné náklady, tak prečo neodoberajú vzorky obyvateľom v nejakej chudobnej Africkej krajine, zostáva nezodpovedaná. Pri medializovaných informáciách prezidentom Ruskej federácie, o nelegálnej činnosti odoberania biologického materiálu od obyvateľstva naprieč celou Ruskou federáciou mimovládnymi organizáciami na objednávku USA, väčšinu ľudí napadne slovo, „biologické zbrane“. Vzhľadom na geopolitickú situáciu a napäté vzťahy, ktoré vládnu medzi Spojenými štátmi a Ruskou federáciou, a na spôsob ako, kde a kým sa vykonávala nelegálna činnosť, a aj na štýle ako si cez média posielajú stanoviská a názory, sa vôbec netreba čudovať tomu, že sa začína objavovať slovo „biologické zbrane“. Skutočnosť, že sa odohral zber biologického materiálu, ktorý bol zameraný len na obyvateľstvo Ruskej federácie, a ktorý bol vykonaný nelegálne na objednávku pentagonu, pripomína praktiky nemeckej nacistickej Tretej ríše a ich Arijskej nadradenej rasy. Treba len dúfať, že v Spojených štátoch stále sú aj poctivý ľudia, ktorý by v prípade nekalých zámerov, zabránili pokračovaniu takéhoto projektu. Nech už je zámer akýkoľvek, faktom zostáva, že Spojené štáty a ich zástupcovia hrubo porušili zákony Ruskej federácie.

Zdroj: Tacc, РИА Новости, RT