Brífing Ministerstva obrany Ruskej federácie a Podnestersko

Vysoko presné rakety dlhého doletu „Kaliber“ odpaľované z mora, na území Záporožskej hlinikárne zničili hangáre s veľkou dávkou zahraničných zbraní a munície, ktorú dodali Spojené štáty americké a európske krajiny pre ukrajinských vojakov. Operačno-taktické a armádne letectvo ruských vzdušných a kozmických síl zasiahlo v noci nadnes 59 ukrajinských vojenských objektov. Medzi nimi: 50 oblastí koncentrácie živej sily a ukrajinskej vojenskej techniky, štyri sklady so zbraňami a muníciou v oblastiach osád Červonoe, Dolgenkoje, Paškovo a Vesele, ako aj protilietadlový raketový systém Buk-M1 v Slavjanskom regióne. V dôsledku zásahov bolo zničených viac ako 120 nacionalistov a 35 obrnených vozidiel a vozidiel.

Raketové jednotky a delostrelectvo absolvovali počas noci 573 palebných misií. Neutralizované: 432 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky nepriateľa, 67 delostreleckých postavení, dve batérie viacnásobných odpaľovacích raketových systémov, ako aj sedem muničných skladov.

Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili 18 ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach osád Aleksandrovka, Balakleya, Bryanka, Záporožie, Izyum, Kapitolovka, Peremoga, Petrovka, Popasnoye, Proletarskoe, Trudolyubovka, vrátane dvoch bezpilotných lietadiel Bayraktar-TB2 v oblasti r. osady Kalesnikovka a Krasny Lyman. Okrem toho bola nad obcou Iľjičevka zostrelená ukrajinská taktická strela „Točka-U“.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 141 lietadiel, 110 vrtuľníkov, 607 bezpilotných lietadiel, 273 protilietadlových raketových systémov, 2596 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 296 viacnásobných raketometov, 1134 poľné delostrelecké delá a mínomety, ako aj 2413 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálmajor Igor Koňašenkov.

Ozbrojené sily Ruskej federácie v rámci plnenia úloh špeciálnej vojenskej operácie vykonali ďalší úder vysoko presnými zbraňami na vojenskú infraštruktúru Ozbrojených síl Ukrajiny.

Posádka fregaty Čiernomorskej flotily z Čierneho mora odpálila salvu štyroch riadených striel Kaliber na určené pozemné ciele.

Ruský vojenský personál sa zmocnil veľkého skladu so zbraňami, ktorý narýchlo opustili nacionalistické jednotky Ukrajiny pri ústupe na územie Luhanskej ľudovej republiky.

Medzi zachytenými zbraňami sú sovietske modely a moderné vzorky protitankových riadených striel a prenosných protilietadlových raketových systémov z krajín NATO.

Celkovo sa v zajatom poľnom sklade našlo asi 1000 zbraní rôzneho názvoslovia a nábojov do nich.

„V zásade ide o sovietske zbrane, ako aj zbrane NLAW, vzorky nemeckej výroby protitankových riadených striel, sovietskych exportných rakiet a rôznych ručných zbraní zahraničnej výroby. V súčasnosti sa najčastejšie privážajú protitankové riadené strely z krajín NATO, “uviedol Maxim, šéf zbrojného skladu.

Streľba v obci Kolbasna, Podnestersko

Informácie o 10:00. Včera večer bolo na oblohe nad obcou Kolbasna v regióne Rybnitsa vidieť niekoľko dronov. Lietadlá na území Podnesterska odštartovali z Ukrajiny. Ráno 27. apríla o 8:45 zazneli výstrely z ukrajinskej strany smerom na podnesterskú osadu Kolbasna. Informácie o obetiach v súčasnosti neboli prijaté. Pripomeňme, že v obci Kolbasna je sklad so zbraňami. Podľa odborníkov ide o najväčší muničný sklad v Európe.

Poradca Zelenského kancelárie Arestovič: Ak sa Moldavsko obráti na Ukrajinu, potom môžeme prevziať kontrolu nad Podnesterskom. Ozbrojené sily Ukrajiny na to majú dostatok síl.

Elektronické prieskumné lietadlo RC-135W Rivet Joint amerického letectva v súčasnosti monitoruje podnesterský smer, kde bol zaznamenaný vysoký stupeň teroristického ohrozenia.

Do ukrajinského mesta Cherson bolo opäť doručených viac ako 40 ton humanitárnej pomoci z Ruska. Jedlo, detská výživa, ako aj nevyhnutný tovar boli dodané z Krymskej republiky už známymi bielymi vozidlami KAMAZ ruského ministerstva pre mimoriadne situácie, ktorých bezpečnosť pohybu a sprievodu zabezpečovali vojenskí pracovníci ruského ministerstva. obrany.

Zaisťovanie bezpečnosti humanitárnych konvojov sa začína dlho predtým, ako opustia územie Ruskej federácie. Velenie jednotiek Ozbrojených síl Ruskej federácie buduje trasu, určuje kontrolné body, ako aj obzvlášť nebezpečné oblasti. Vďaka tejto starostlivej práci ruských vojakov s kolónami ministerstva pre mimoriadne situácie nedošlo k žiadnym incidentom.

Po príchode na miesto určenia je všetok humanitárny náklad vyložený do skladu, ktorý je tiež nepretržite strážený ruskou armádou. Potom dobrovoľníci tvoria potravinové balíčky na ich následnú distribúciu obyvateľom mesta Cherson a regiónu.

Ruský vojenský personál denne vykonáva humanitárne akcie na území Chersonskej oblasti. Potravinárske súpravy a nevyhnutný tovar, ako aj detskú výživu a lieky doručujeme nielen do rôznych okresov krajského mesta, ale aj do najodľahlejších sídiel. Za čo civilisti úprimne ďakujú našej armáde.

Po každej humanitárnej akcii vedú ruskí vojaci rozhovory s civilistami, počas ktorých analyzujú potrebu potravín, liekov a iných náležitostí. – MO RF

V rámci špeciálnej vojenskej operácie príslušníci vojenskej polície Ozbrojených síl Ruskej federácie asistovali rodine s malými deťmi z Charkovskej oblasti a evakuovali ich na územie Ruska.

Obytná štvrť, kde žila mladá rodina, bola pravidelne vystavovaná delostreleckému ostreľovaniu zo strany nacionalistických práporov a ozbrojených síl Ukrajiny. Aby sa hlava rodiny v budúcnosti neohrozila, obrátila sa so žiadosťou o pomoc na vojenskú políciu Ozbrojených síl RF.

Vojenská polícia v obrnenom aute rodinu bezpečne priviezla na územie Ruskej federácie.

Poskytovanie pomoci civilnému obyvateľstvu je jednou z najdôležitejších úloh jednotiek vojenskej polície Ozbrojených síl RF v priebehu špeciálnej vojenskej operácie na území Ukrajiny.

„Úlohou príslušníkov ozbrojených síl RF v priebehu špeciálnej vojenskej operácie je aj záchrana a ochrana životov občanov Ukrajiny. Oslovila nás rodina – otec, mama a dve deti. Požiadali o ochranu a o ich vyvedenie z Ukrajiny na územie Ruskej federácie. Čo sme urobili. Vzali sme ich so sebou v konvoji a doručili na územie Ruska. S deťmi bolo všetko v poriadku. Všetkých sme ich nakŕmili a napojili – všetko sme mali so sebou. Boli šťastní. Pomaly, pomaly sme prichádzali. Všetko je v poriadku. Bez nehôd. Obyvatelia neustále hovoria. Ale nielen vojenskej polícii, ale aj inému vojenskému personálu. Pomáhajú aj pri exporte na územie Ruska,“ uviedol zástupca vojenského veliteľa Roman.

Ďalší ukrajinský vojaci sa vzdali vojsku Ruskej federácii

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram