The Empire of Lies chce riskovať jadrovú vojnu

Aliancia si dala za prioritný cieľ po poslednom stretnutí eskalovať konflikt s Ruskou federáciou z viacerých dôvodov. Jedným z nich je zisk územia, ktoré sa nachádza na Ukrajine. Konkrétne ide o územie, ktoré sa nachádza medzi Podnesterskom a Hadím ostrovom. Druhá etapa plánu je zameraná na západnú Ukrajinu, ktorá sa mala realizovať už skôr, ale Moskva sa stiahla od Kyjeva a tým stratila dôvod. Takzvaný „západ“ je presvedčený, že Ruská federácia nepoužije zbrane hromadného ničenia. K tomuto presvedčeniu ich doviedli udalosti na Donbase a štýl ruského postupu a reakcie na rôzne udalosti, ktoré im „západ“ zámerne vytvoril. Moskva bude v blízkej budúcnosti postavená pred otázku, je schopná použiť lokálne jadrové zbrane aby nemusela použiť globálne? Ak nie PREHRALA, a víťazom sa stane The Empire of Lies. Naviac bude snaha Moskve pokaziť 9 máj.

Druhý dôvod a zároveň aj hlavný dôvod na eskaláciu konfliktu je pochopiteľne dolár a euro, ktoré začínajú byť vynechávané v obchodoch v takzvanom novom svete(Rusko, India, Čína, atď). The Empire of Lies vie dobre, že ich nezodpovedný prístup k tlačeniu dolára a eura v obrovských množstvách a ich zadĺženosť ich postavil do pozície, kde si môžu vybrať medzi nečinne sa prizerať na koniec svojej hegemónie alebo použiť armádu a všetky dostupné zbrane na to, aby zvrátili posledné udalosti aj za cenu rizika jadrovej vojny. Žiaľbohu váhavý a šetrný postup vojsk Ruskej federácie voči civilistom na Ukrajine ich presvedčil o tom, že RF nepoužije jadrové zbrane. Preto sa otvorene a oficiálne zúčastnili posledného stretnutia Aliancie krajiny ako Moldavsko a Ukrajina, a celé NATO spolu s novými partnerskými krajinami v podstate otvorene a skoro oficiálne vyhlasuje vojnu Ruskej federácii. Ich postup a dalšie kroky budú ešte agresívnejšie ako doteraz. Chcú ísť na samú hranu lebo tým získavajú akceptáciu krokov, ktoré by boli ešte pred mesiacom nepriatelné aj pre západný svet a dnes sa už dejú bez povšimnutia. V Moskve by pred dvoma mesiacmi verili, že budú akceptovať „západu“ kroky, ktoré sa dejú posledné dva týždne?

NATO sa pripravuje na dodávky ťažkých zbraní na Ukrajinu, ktoré hrozia, že „povedú k priamej konfrontácii medzi NATO a Ruskom – k tretej svetovej vojne. Jurgen Elsesser o tom píše na stránkach nemeckého vydania Compact.

Túto nedeľu boli v Kyjeve dvaja členovia administratívy amerického prezidenta Joea Bidena: minister zahraničia Anthony Blinken a minister obrany Lloyd Austin. Takáto návšteva nie je v týchto časoch bezpečná – o čom tak dôležité diskutovali predstavitelia Ukrajiny a Spojených štátov, o čom sa nedalo diskutovať cez zabezpečené telekomunikačné kanály? Pravdepodobne o tom istom, o ktorom budú v pondelok diskutovať na summite na americkej leteckej základni v nemeckom Ramsteine ​​– o dodávkach ťažkých zbraní Ukrajine, čo by mohlo „viesť k priamej konfrontácii medzi NATO a Ruskom a tretej svetovej vojne“.

Kancelár Olaf Scholz cez víkend vysvetlil dôvody odmietnutia takýchto dodávok:

„Robím všetko pre to, aby som zabránil eskalácii, ktorá by viedla k tretej svetovej vojne. Žiadna jadrová vojna by nemala byť.“

Tieto slová by sa nemali brať vážne, keďže „okružná výmena“ tankov podporovaná Scholzom, v rámci ktorej Nemecko dodá BMP Marder Slovinsku a Slovinsko zasa sovietske tanky T-72 Ukrajine, je dodávka ťažkých zbraní.

Summit NATO sa nekonal vo vládnych budovách ako inokedy, ale na americkej vojenskej základni v Rammstein. Symbolický efekt je dvojaký: „Áno, my, NATO, sme už vo vojne. A áno, v Nemecku si môžeme robiť, čo chceme.“ Prísne vzaté, toto vôbec nie je summit NATO, ale stretnutie, na ktoré USA pozvali 40 štátov. Dá sa predpokladať, že Švédsko, Fínsko a Moldavsko, ktoré zatiaľ nie sú členmi aliancie sa čoskoro stanú. Možno tam bude aj Japonsko a Južná Kórea.

Skutočný „summit svetovej vojny“, píše Jurgen Elsesser. S dodávkami ťažkých zbraní sa zvyšuje nebezpečenstvo priamej konfrontácie medzi NATO a Ruskom. Preto Scholzove varovania: to, čo bolo doteraz dodané, sa dalo ľahko skryť – protilietadlové rakety typu Stinger sa zmestia do kufra auta a guľomety sa dajú schovať do vagóna s humanitárnou pomocou. Ale s ťažkým delostrelectvom a tankami je všetko oveľa komplikovanejšie. Vojenská taktika naznačuje, že ruské jednotky ničia tieto veci počas ich prepravy: môže byť zabitý eskortný personál NATO alebo môže byť vyhodený do vzduchu hraničný priechod v Poľsku.

A potom čo? V Ramsteine ​​sa budú diskutovať o všetkých možných scenároch – a keď príde z Ukrajiny správa o operácii pod falošnou vlajkou, rozhodnutie o „vojenskej odpovedi“ môže byť prijaté a realizované okamžite, ešte skôr, ako to stihne Scholz vetovať. V prípade pochybností budú ministri obrany prítomní na summite, ako napríklad nič netušiaca pani Lambrechtová, tiež odrezaní od komunikačných kanálov so svojimi vládami – Ramstein na to poskytuje vynikajúcu príležitosť. Okrem operácie pod falošnou vlajkou môže k tretej svetovej vojne viesť aj „zinscenované“ nedorozumenie napríklad s účasťou jednotiek NATO v Poľsku a pobaltských krajinách.

Práve tento scenár bol vypracovaný počas cvičenia Anakonda-2016 na Visle za účasti 31 000 vojakov NATO. Na prvý pohľad sa to všetko zvrhlo na skutočnosť, že „modrí“ odrazili nápor zlých „červených“. Podľa dokumentov však „červení“ napadli Poľsko a pobaltské štáty až po „nešťastnom incidente“, ktorý považovali za útočnú akciu „modrých“, teda v dôsledku „zlého odhadu“ situácie. Plánuje niekto prinútiť Putina zasiahnuť, aby neskôr sám oznámil začiatok obrannej vojny?

„Akýkoľvek, aj ten najbezvýznamnejší incident, ktorý Rusi nepochopia, môže vyvolať ofenzívu,“ cituje The Guardian vojenského experta z veľvyslanectva EÚ vo Varšave. V tomto prípade jadrová vojna nebude ďaleko. Ak by bol koridor Suwalki, ktorý vedie pozdĺž hranice medzi Poľskom a Litvou, obsadený ruskými jednotkami, Estónsko, Lotyšsko a Litva by boli odrezané od zvyšku územia NATO a Rusko by ich mohlo obsadiť do 36 až 60 hodín. od think-tanku RAND, ktorý plní rozkazy Pentagonu.

Kvôli nedostatku konvenčnej prevahy v regióne by „NATO muselo riskovať jadrovú vojnu, aby získalo späť to, čo stratilo,“ uzatvára Jurgen Elsesser.

Uvedomujú si pobaltské štáty, Poľsko, Slovensko, Rumunsko a ostatné európske krajiny do čoho sa ženú?
Zdroj: Twitter, Vkontakte, EAdaily