The Empire of Lies dostalo jasnú odpoveď

Prezident Ruskej federácie Vladimír Putin sa včera jasne vyjadril na tému možných agresívnych a nezodpovedných krokov a doslova dobrodružstiev od Rumunska, Poľska, USA a NATO, ohľadne odesského regiónu a západnej časti Ukrajiny: „Ak niekto, ešte raz zdôrazňujem, ak má niekto v úmysle zvonku zasahovať do prebiehajúcich udalostí a vytvárať strategické hrozby pre Rusko, ktoré sú pre nás neprijateľné, mal by vedieť, že naše reakcie a protiúdery budú bleskové a rýchle.

Máme na to všetky nástroje. Také, ktorými sa teraz nikto nemôže pochváliť. A nebudeme sa chváliť. V prípade potreby ich použijeme. A chcem, aby o tom všetci vedeli.“ – V. V. Putin.

Prezident sa včera stretol aj s generálnym tajomníkom OSN a diskutovali ohľadne situácie na Ukrajine.

Moskva je prekvapená nárokmi niektorých krajín na exkluzívne práva vo svete, povedal ruský líder. Pripomenul, že „Charta Organizácie Spojených národov uvádza, že všetci účastníci medzinárodnej komunikácie sú si rovní bez ohľadu na ich moc, veľkosť alebo geografickú polohu“.

Rusko sa domnieva, že „základným pravidlom je Charta Organizácie Spojených národov, ďalšie dokumenty prijaté touto organizáciou, a nie nejaké papiere, ktoré niekto napísal pre seba a pre zabezpečenie svojich záujmov“.

Rusko ako jeden zo zakladajúcich štátov OSN a stály člen Bezpečnostnej rady „všetkým možným spôsobom podporuje princípy, na ktorých je založená, a mieni tak robiť aj v budúcnosti“, zdôraznil Putin.

Generálny tajomník OSN podľa vlastných slov chápe nároky Ruskej federácie na situáciu okolo Ukrajiny, ako aj v oblasti európskej a globálnej bezpečnosti, tieto tvrdenia však „by mali byť riešené na základe rôznych nástrojov navrhovaných Chartou OSN. Porušenie územnej celistvosti inej krajiny je úplne v rozpore s Chartou OSN,“ povedal Guterres. Putin pripomenul, že problém okolo Ukrajiny vznikol po štátnom prevrate v roku 2014: „Môžete to nazvať ako chcete, mať akékoľvek predsudky voči tým, ktorí to urobili, ale toto bol skutočne protiústavný prevrat.“

Putin následne pripomenul kosovský precedens a poukázal na to, že republiky Donbasu majú právo vyhlásiť svoju suverenitu, a Rusko má právo uznať ich nezávislosť. „Potom, čo sme to urobili, sa na nás obrátili so žiadosťou, aby sme im poskytli vojenskú pomoc vo vzťahu k štátu, ktorý proti nim vedie vojenské operácie. A my sme mali právo tak urobiť plne v súlade s článkom 51 hlavy VII zákona č. Charty OSN,“ – zdôraznil ruský líder.

Minské dohody boli pokusom o mierové urovnanie, no ľudia na Donbase zostali pod blokádou a pod vojenským tlakom. „Po tom, čo kyjevské úrady v podstate verejne, ústami prvých osôb štátu vyhlásili, že nemajú v úmysle dodržiavať Minské dohody, boli sme nútení zastaviť genocídu ľudí, ktorí žijú na týchto územiach, aby uznali tieto štáty za nezávislé a nezávislé,“ povedal Putin generálnemu tajomníkovi OSN.

Čínske médiá: Rusko neustúpi, bojiskom sa môže stať celá Európa.

Šéf ruského ministerstva zahraničia poukázal na Poľsko ako krajinu NATO, ktorá chce priamy vojenský konflikt s Ruskom. „Rozdelenie“ Ukrajiny, ako bolo predtým rozdelené samotné Poľsko, je myšlienka, ktorá teraz je v hlavách najvplyvnejších ľudí vo Varšave. Aká je pravdepodobnosť, že sa Poľsko naozaj rozhodne vyslať vlastné „mierové“ jednotky do Haliče a Volyne?

Koordinačné veliteľstvo Ruskej federácie

Medzirezortné koordinačné veliteľstvo Ruskej federácie pre humanitárnu reakciu v spolupráci s oprávnenými federálnymi výkonnými orgánmi naďalej zaznamenáva početné hanebné skutočnosti o neľudskom zaobchádzaní s civilistami zo strany kyjevských orgánov. Ukrajinské ozbrojené formácie naďalej využívajú zariadenia zdravotníckej infraštruktúry na vybavenie pevností a rozmiestnenie ťažkých zbraní. V meste Konstantinovka Doneckej ľudovej republiky bola v mestskej nemocnici na Lomonosovovej triede vybavená nemocnica pre vojenský personál Ozbrojených síl Ukrajiny, pričom všetci pacienti bez ohľadu na ich zdravotný stav boli cynicky vyhostení z liečebne. V Záporoží, na ulici Pobeda, v mestskej klinickej nemocnici pre neodkladnú a neodkladnú zdravotnú starostlivosť, sa nachádza jednotka Ozbrojených síl Ukrajiny, na priľahlom území sa nachádzajú obrnené vozidlá a palebné pozície delostrelectva.

Tieto a ďalšie podobné skutočnosti napriek našim opakovaným vyhláseniam Svetová zdravotnícka organizácia doteraz ignorovala. Opätovne vyzývame všetky medzinárodné organizácie a predovšetkým Svetovú zdravotnícku organizáciu, aby ovplyvnili oficiálny Kyjev a prijali účinné opatrenia zamerané na zamedzenie využívania zdravotníckej infraštruktúry na vojenské účely.

Okrem toho sa kyjevský režim naďalej pokúša o provokácie s cieľom obviniť ruské ozbrojené sily z vojnových zločinov. Ďalšiu takúto inscenáciu so smrťou údajne civilistov v dôsledku vykonštruovaného ostreľovania ruskými jednotkami pripravili špecialisti na informačno-psychologické operácie Ozbrojených síl Ukrajiny na jej prezentáciu svetovému spoločenstvu v najbližších dňoch. Aby sa v meste Lisičansk uskutočnilo inscenované natáčanie fotografií a videa, s pozvaním predstaviteľov ukrajinských a západných tlačových agentúr (vrátane Spojených štátov, Lotyšska, Veľkej Británie a Poľska), rozbité zariadenia sa dostanú na centrálny trh, ktorý bol deň predtým omylom vypálený jednotkami 57. motorizovanej pešej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny; sanitky rozvážajú telá vojakov ozbrojených síl Ukrajiny oblečené v civilnom oblečení. Tento cynický v prvom rade vo vzťahu k vlastným ľuďom, ako aj k mŕtvym ukrajinským vojakom,

Vopred varujeme takzvaný civilizovaný Západ, že tento a ďalšie podobné krvavé falzifikáty zo strany kyjevských úradov o údajných „ruských zverstvách“ sa plánujú v blízkej budúcnosti široko šíriť v médiách a na internetových zdrojoch.

Takéto činy ukrajinských úradov opäť demonštrujú ich neľudský postoj k osudu ukrajinského ľudu a svedčia o úplnom ignorovaní všetkých noriem morálky a medzinárodného humanitárneho práva.

Napriek prekážkam, ktoré vytvoril Kyjev, bolo za posledný deň bez účasti ukrajinských úradov evakuovaných na územie Ruskej federácie 16 480 ľudí z nebezpečných oblastí Ukrajiny, Doneckej a Luganskej ľudovej republiky, vrátane 3 354 detí a od r. začiatku špeciálnej vojenskej operácie 1 002 429 ľudí, z toho 183 168 detí. Štátnu hranicu Ruskej federácie prešlo 130 873 kusov osobných vozidiel, 1 848 za deň.

V zakladajúcich celkoch Ruskej federácie naďalej funguje viac ako 9,5 tisíc stredísk dočasného ubytovania, ktoré sú plne vybavené všetkým potrebným zariadením, poskytujú miesta na rekreáciu a teplú stravu.

S utečencami sa vykonáva individuálna práca, je im poskytovaná kvalifikovaná lekárska a psychologická pomoc.

Bývanie sa rýchlo rozdeľuje rodinám, práceschopným občanom sa poskytuje práca a deti začínajú chodiť do škôl a škôlok.

Za posledných 24 hodín prijala horúca linka Medzirezortného koordinačného veliteľstva Ruskej federácie pre humanitárnu reakciu, federálnych výkonných orgánov, zakladajúcich subjektov Ruskej federácie a rôznych verejných organizácií od zahraničných a ukrajinských občanov 148 žiadostí o evakuáciu do Ruskej federácie. , Doneck, Luhanské ľudové republiky, ako aj na územia Záporožskej, Nikolajevskej, Charkovskej a Chersonskej oblasti kontrolované ruskými ozbrojenými silami, v databáze je 2 753 625 takýchto výziev z 2 132 osád Ukrajiny.

Ukrajinskí nacionalisti naďalej zadržiavajú ako „ľudský štít“ 90 cudzincov z piatich štátov.

Okrem toho zostáva zablokovaných 75 zahraničných lodí zo 17 štátov v siedmich ukrajinských prístavoch (Cherson, Nikolaev, Čornomorsk, Očakov, Odesa, Južnyj a Mariupol). Hrozba ostreľovania a vysoké mínové nebezpečenstvo vytvorené oficiálnym Kyjevom v jeho vnútorných vodách a teritoriálnych moriach neumožňujú lodiam bezpečne ísť na otvorené more.

Ruské ozbrojené sily denne od 08:00 do 19:00 (moskovského času) otvárajú humanitárny koridor, ktorý je bezpečným pruhom pre pohyb lodí juhozápadným smerom od teritoriálneho mora Ukrajiny s dĺžkou 80 a šírke 3 námorných míľ.

Podrobné informácie o fungovaní námorného humanitárneho koridoru sa vysielajú každých 15 minút prostredníctvom rádiovej komunikácie VHF na 14 a 16 medzinárodných kanáloch v angličtine a ruštine.

Kyjevské úrady, tak ako predtým, sa vyhýbajú interakcii so zástupcami cudzích štátov a lodiarskych spoločností pri riešení otázky zabezpečenia bezpečného výstupu zablokovaných lodí do zhromažďovacieho priestoru.

Zároveň pretrváva nebezpečenstvo pre plavbu z unášania ukrajinských mín vytrhnutých z kotvy pozdĺž pobrežia čiernomorských štátov.

Ruská federácia prijíma celý rad komplexných opatrení na zaistenie bezpečnosti civilnej plavby vo vodách Čierneho a Azovského mora.

Federálne výkonné orgány spolu so zakladajúcimi subjektmi Ruskej federácie, rôznymi verejnými organizáciami a vlasteneckými hnutiami naďalej hromadia humanitárnu pomoc.

Najväčší príspevok k poskytovaniu pomoci mali:

Ministerstvo Ruskej federácie pre civilnú obranu, núdzové situácie a odstraňovanie následkov katastrof, Ministerstvo dopravy Ruskej federácie, Ministerstvo hospodárskeho rozvoja Ruskej federácie, Ministerstvo digitálneho rozvoja, komunikácií a masmédií Ruskej federácie, Federálna služba pre štátnu registráciu , Kataster a kartografia, Ministerstvo kultúry Ruskej federácie, Federálna agentúra pre etnické záležitosti, Federálna služba pre dohľad nad prírodnými zdrojmi, Federálna agentúra pre Spoločenstvo nezávislých štátov, Krajania žijúci v zahraničí a medzinárodná humanitárna spolupráca, Štátna korporácia pre atómovú energiu Rosatom ;

Krymské a Tatarské republiky, Altaj, Transbajkal, Stavropol a Krasnodarské územia, Archangeľsk, Belgorod, Brjansk, Kursk, Moskva, Novosibirsk, Rostov a Tula;

medzi politickými stranami a neziskovými organizáciami – „Jednotné Rusko“, Všeruské verejné hnutie „Ľudový front“, Všeruská verejná organizácia veteránov „Bojové bratstvo“, autonómna nezisková organizácia na podporu humanitárnych programov. „Ruská humanitárna misia“, celoruská verejno-štátna organizácia „Zväz žien Ruska“, Koncern akciovej spoločnosti VKO Almaz-Antey.

Na zberných miestach je pripravených viac ako 22 000 ton základných predmetov a potravinových balíčkov vrátane detskej výživy a životne dôležitých liekov.

Od 2. marca už Ruská federácia dodala na Ukrajinu 15 876,1 ton základných vecí, potravín, liekov a zdravotníckeho materiálu, vykonala 920 humanitárnych akcií vrátane 14 humanitárnych akcií v Doneckej a Luhanskej národnej republike, Charkovskej a Chersonskej oblasti. ktorým bolo presunutých 349,6 ton humanitárnej pomoci civilnému obyvateľstvu.

27. apríla 2022 sa v Doneckej a Luganskej ľudovej republike, Záporožskej a Charkovskej oblasti koná sedem humanitárnych akcií, počas ktorých sa obyvateľom presunie 331 ton základných vecí a potravín.

Celoruská verejnoprávna organizácia „Zväz žien Ruska“ pokračuje v akcii na podporu účastníkov špeciálnej vojenskej operácie „Poslanie vojakovi“. Obrancovia s láskou.“ – Informoval generálplukovník Mizincev.

Brífing Ministerstva obrany Ruskej federácie

Vysoko presné vzdušné rakety ruských vzdušných a kozmických síl zasiahli 17 vojenských objektov na Ukrajine. Medzi nimi boli zničené: dve veliteľské stanovištia ukrajinských jednotiek, ako aj 15 oblastí koncentrácie živej sily a vojenského vybavenia.

Operačno-taktické a armádne letectvo ruských vzdušných a kozmických síl zasiahlo 38 vojenských objektov Ukrajiny. Medzi nimi: sedem veliteľských stanovíšť, dva protilietadlové raketové systémy, jeden S-300 v oblasti Nikolajevka a jeden Osa AKM v oblasti Velyka Kamyshevakha, dve opevnené oblasti, ako aj 27 miest koncentrácie živej sily a ukrajinskej vojenskej techniky. Zničených bolo viac ako 210 nacionalistov a 43 obrnených vozidiel a vozidiel.

Delostrelecké jednotky absolvovali počas dňa 309 palebných misií. Ovplyvnené: 14 veliteľských stanovíšť, 292 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky Ozbrojených síl Ukrajiny, ako aj tri muničné sklady v okresoch Červonoje a Iľjičevka v Charkovskej oblasti.

Ruské systémy protivzdušnej obrany zostrelili vrtuľník Mi-24 ukrajinských vzdušných síl v oblasti Cherkasskaya Lozovaya v Charkovskej oblasti. V oblastiach osád Pesky-Radkovsky a Borshchevka boli zničené aj dve ukrajinské bezpilotné lietadlá.

Od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených: 141 lietadiel, 111 vrtuľníkov, 609 bezpilotných lietadiel, 275 protilietadlových raketových systémov, 2 616 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 297 raketometov, 1 139 poľných diel. a mínometov, ako aj 2 426 kusov špeciálnych vojenských vozidiel.

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram