Ruský minister obrany zablahoželal vojakom a veteránom k Dňu víťazstva

Armádny generál Sergej Šojgu poznamenal, že tento sviatok stelesňuje neotrasiteľný čin ľudí, ktorí porazili nacistických útočníkov a oslobodili ľudstvo od nacizmu. ROZKAZ MINISTRA OBRANY RUSKEJ FEDERÁCIE 4. mája 2022 č. 265 Moskva:

Súdruhovia vojaci a námorníci, seržanti a predáci, praporčíci a dôstojníci! Vážení veteráni! 77 rokov nás delí od 9. mája 1945 – významného dňa, ktorý zmenil osud celého sveta! Pre nás, pre všetky priateľské a bratské krajiny, tento sviatok zosobňuje neotrasiteľný čin ľudí, ktorí porazili nacistických útočníkov a oslobodili ľudstvo od nacizmu. Vždy si budeme pamätať neuveriteľnú cenu veľkého víťazstva pre našich otcov a starých otcov, nezlomnosť, vlastenectvo a jedinečnú odvahu tých, ktorí bojovali na frontoch a neúnavne pracovali vzadu v mene slobody a nezávislosti vlasti. Vojaci a dôstojníci ruskej armády, ktorí si plnia svoju vojenskú povinnosť, sú dnes v čele boja proti stúpencom nacizmu, spoľahlivo bránia národné záujmy Ruska počas špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine.

Vážení súdruhovia!

Blahoželám vám, vašim rodinám, príbuzným a priateľom k štátnemu sviatku – Dňu víťazstva!

Prajem vám veľa zdravia, šťastia a nových úspechov v mene vlasti!

Na pamiatku 77. výročia víťazstva sovietskeho ľudu vo Veľkej vlasteneckej vojne v rokoch 1941-1945 NARIADUJEM:

9. mája 2022 o 22:00 miestneho času palebné delostrelecké pozdravy so zapojením vojenských jednotiek Ozbrojených síl Ruskej federácie v hlavnom meste našej vlasti, hrdinskom meste Moskve, v hrdinských mestách Volgograd, Kerč, Murmansk, Novorossijsk, Svätý hrdina Leningrad), Sevastopoľ, Smolensk, Tula, ako aj v mestách, kde sú rozmiestnené veliteľstvá vojenských obvodov, flotíl, armád kombinovaných zbraní a Kaspickej flotily s tridsiatimi slepými salvami delostreleckých diel a štartmi tzv. ohňostroje salutovacích zariadení v súlade s normami pre spotrebu streliva a zábavnej pyrotechniky.

MINISTER OBRANY RUSKEJ FEDERÁCIE
Armádny generál
S. Shoigu

Dnes je významný dátum v histórii našej veľkej krajiny – 77. výročie víťazstva vo Veľkej vlasteneckej vojne. 22. júna 1941 nacistické Nemecko, posadnuté myšlienkou rasovej nadradenosti, napadlo územie ZSSR. Začal sa štvorročný boj nie na život, ale na smrť, ktorý si vyžiadal životy miliónov a miliónov udatných vojakov Červenej armády. V tento deň si uctievame veteránov Veľkej vlasteneckej vojny, ktorí s úctou niesli Červený prapor víťazstva až do Berlína. Spomíname na mŕtvych vojakov, ktorí nám dlhé roky dávali pokoj a mier, na čo sme úprimne hrdí. Bezpochyby veľké činy a výkony zostávajú v mysliach budúcich generácií a ich mená nikdy nenecháme upadnúť do zabudnutia!

Nie je žiadnym tajomstvom, že množstvo krajín nepriateľských voči Rusku sa už mnoho rokov márne pokúša prepísať tieto historické udalosti bez toho, aby skrývali svoje skutočné úmysly. Svet si bude dlho pamätať neľudské zločiny Tretej ríše, zotročenej mániou čistej krvi. Na nevídaný počin našich vojakov sa bude spomínať rovnako.

Úprimne blahoželám obyvateľom nášho mnohonárodnostného a multikonfesionálneho Ruska k Dňu víťazstva! Úprimne vám želám zdravie, rodinnú pohodu a pokojnú oblohu nad hlavou!

Šťastné oslavy! – Ramzan Kadyrov

Vysielanie z Prehliadky víťazstva vo Vladivostoku

Prehliadka víťazstva – Moskva 24

Priamy prenos Prehliadky víťazstva a sprievodu „Nesmrteľného pluku“ v Barnaule.

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram