Kyjevský režim kopíruje nacistické metódy

Vyhlásenie Medzirezortného koordinačného veliteľstva Ruskej federácie pre humanitárnu reakciu: Medzirezortné koordinačné veliteľstvo Ruskej federácie pre humanitárnu reakciu v spolupráci s oprávnenými federálnymi výkonnými orgánmi a orgánmi činnými v trestnom konaní naďalej podrobne zaznamenáva početné skutočnosti o neľudskom zaobchádzaní kyjevských úradov s ich vlastným obyvateľstvom a organizovaní provokácií proti civilnému obyvateľstvu Ukrajiny.

Dnes okolo 14:00 v oblasti osady Dolgenkoje v Charkovskej oblasti s cieľom obviniť ruskú armádu z použitia chemických zbraní, bezpečnostná služba Ukrajiny a nacionalisti vyhodili do vzduchu nádrž s hnojivami, pravdepodobne s amóniom. dusičnanov, čo malo za následok vznik oblaku oranžového dymu, ktorý sa po chvíli rozplynul. V dôsledku tejto provokácie nedošlo k žiadnym obetiam medzi vojenským personálom a miestnym obyvateľstvom.

Ruská strana už viackrát varovala pred podobnými provokáciami pripravovanými nacionalistami, ktorých hlavným cieľom je vyradiť zo strany kyjevského režimu dodatočnú vojenskú pomoc Západu.

V aglomerácii Kramatorsk-Slavyansk, ako aj predtým v Mariupole, jednotky ozbrojených síl Ukrajiny vybavili jednu opevnenú oblasť s celkovou rozlohou viac ako 170 metrov štvorcových. km a vytvorili potrebné zásoby zbraní, munície, pohonných hmôt a mazív, potravín a liekov. V husto obývaných oblastiach militanti umiestnili ťažké zbrane a vybavenie, vybavili strelnice v domoch, zatiaľ čo miestni obyvatelia boli držaní v pivniciach pod zámienkou, že údajne zabezpečia ich bezpečnosť, a na steny budov boli umiestnené nápisy: „Pozor! Deti!“, „Deti sú tu! Nestrieľajte!“.

Celkovo v obytných oblastiach a na územiach viac ako desiatich veľkých priemyselných podnikov Kramatorska a Slavjanska zablokovali nacionalisti viac ako 90 tisíc civilistov, ktorí sa za nimi skrývali ako „ľudský štít“. Akékoľvek pokusy civilného obyvateľstva o nezávislú evakuáciu do bezpečných oblastí smerom k Rusku aj na územia kontrolované kyjevskými úradmi militanti z nacionalistických práporov tvrdo potláčajú.

Zvláštny cynizmus takýchto činov spočíva v tom, že v záujme dosiahnutia svojich zločineckých cieľov je kyjevský režim pripravený obetovať tisíce životov vlastných občanov, čo úplne kopíruje metódy používané nacistami počas Veľkej vlasteneckej vojny pri vytváraní „opevnené mestá“.

Opäť upriamujeme pozornosť celého svetového spoločenstva na to, že takéto počínanie ukrajinských neonacistov voči civilnému obyvateľstvu je v rozpore so všetkými všeobecne uznávanými normami morálky, zásadami medzinárodného humanitárneho práva a v podstate ide o zločiny proti ľudskosti, resp. terorizmu a predstavitelia kyjevského režimu a priami vykonávatelia sú vojenskí zločinci a teroristi.

Uvedomujúc si skutočnú hrozbu katastrofálnej humanitárnej situácie s množstvom postihnutých civilistov v mestách Kramatorsk a Slovjansk, vyzývame svetové spoločenstvo, Organizáciu Spojených národov, OBSE, Medzinárodný výbor Červeného kríža a ďalšie medzinárodné organizácie, aby okamžite prijali všetky opatrenia na rýchlu bezpečnú evakuáciu civilistov z týchto miest pod kontrolou jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny.

Podľa dostupných operačných informácií pri východe z mesta Dnepro cez Kajdakský most militanti práporov územnej obrany vykonávajú prechod civilistov v smere na Doneckú ľudovú republiku a Charkovskú oblasť len za fixný poplatok, požadovať od človeka „neúnosné“ pre väčšinu bežných ľudí peniaze vo výške 200 amerických dolárov. Navyše sa spoľahlivo zistilo, že tento most je zamínovaný a v prípade priblíženia sa ruských jednotiek a formácií Doneckej ľudovej republiky bude vyhodený do vzduchu.

Následne, podľa už vypracovaného scenára, ukrajinská strana plánuje cynicky obviniť ruské ozbrojené sily z údajne nevyberaných úderov na životne dôležité zariadenia sociálnej infraštruktúry.

Ešte raz zdôrazňujeme, že pri plnení úloh špeciálnej vojenskej operácie sa ozbrojené sily Ruskej federácie správajú k civilnému obyvateľstvu mimoriadne humánne a nezasahujú do objektov civilnej infraštruktúry.

Napriek všetkým ťažkostiam, ktoré Kyjev spôsobil, bolo za posledný deň bez účasti ukrajinských úradov evakuovaných na územie Ruskej federácie 9 456 ľudí vrátane 1 353 detí z nebezpečných oblastí Donecka, Luhanskej ľudovej republiky a Ukrajiny do území Ruskej federácie. Celkovo je to od začiatku špeciálnej vojenskej operácie už 1 217 681 ľudí, z toho 211 577 detí. Štátnu hranicu Ruskej federácie prekročilo 158 066 kusov osobných vozidiel, z toho 1 415 za posledný deň.

Na kontrolných stanovištiach naďalej udržiavame dostatočný počet komfortných autobusov na prepravu osôb do vybraných miest bydliska alebo do miest prechodného ubytovania, kde sa zabezpečuje teplá strava, včas je poskytovaná kvalifikovaná lekárska a psychologická pomoc.

V zakladajúcich celkoch Ruskej federácie pravidelne funguje viac ako 9,5 tisíc stredísk dočasného ubytovania. S prichádzajúcimi utečencami sa pracuje individuálne a poskytuje sa promptná pomoc pri riešení rôznych pálčivých otázok súvisiacich s ďalším ubytovaním, pomocou pri hľadaní zamestnania, zabezpečením miesta pre deti v materských školách a školských zariadeniach, ako aj pri poskytovaní sociálnych dávok.

Za posledných 24 hodín prijala horúca linka Medzirezortného koordinačného veliteľstva Ruskej federácie pre humanitárnu reakciu, federálnych výkonných orgánov, jednotlivých subjektov Ruskej federácie a rôznych verejných organizácií 129 žiadostí od zahraničných a ukrajinských občanov so žiadosťami o evakuáciu na územie. Ruskej, Doneckej a Luganskej ľudovej republiky, ako aj do oblastí Záporožskej, Mykolajivskej, Charkovskej a Chersonskej oblasti kontrolovanej ruskými ozbrojenými silami. Celkovo databáza obsahuje 2 755 353 takýchto výziev z 2 135 osád Ukrajiny.

V siedmich prístavoch (Cherson, Nikolaev, Černomorsk, Očakov, Odesa, Južnyj a Mariupol) zostáva zablokovaných 75 zahraničných lodí zo 17 štátov. Hrozba ostreľovania a vysoké mínové nebezpečenstvo, ktoré vytvoril oficiálny Kyjev vo svojich vnútorných vodách a teritoriálnych moriach, neumožňujú lodiam ísť na otvorené more bez prekážok.

Ruské ozbrojené sily denne od 8:00 do 19:00 (moskovského času) otvárajú humanitárny koridor, ktorý je bezpečným pruhom pre pohyb lodí juhozápadným smerom od teritoriálneho mora Ukrajiny s dĺžkou 80 a šírke 3 námorných míľ.

Podrobné informácie o fungovaní námorného humanitárneho koridoru sa vysielajú každých 15 minút prostredníctvom rádiovej komunikácie VHF na 14 a 16 medzinárodných kanáloch v angličtine a ruštine.

Kyjevské úrady sa, tak ako predtým, všetkými možnými spôsobmi vyhýbajú interakcii so zástupcami cudzích štátov a lodiarskych spoločností pri riešení otázky zabezpečenia bezpečného odchodu zablokovaných lodí do oblasti zhromažďovania.

Zároveň pretrváva nebezpečenstvo pre plavbu a poškodenie prístavnej infraštruktúry v dôsledku unášania ukrajinských mín vytrhnutých z kotvy pozdĺž pobrežia štátov Čierneho mora.

Ruská federácia prijíma celý rad komplexných opatrení na zaistenie bezpečnosti civilnej plavby vo vodách Čierneho a Azovského mora.

Federálne výkonné orgány spolu so zakladajúcimi subjektmi Ruskej federácie, rôznymi verejnými organizáciami a vlasteneckými hnutiami pokračujú v hromadení humanitárnej pomoci.

Na zberných miestach je pripravených viac ako 23 000 ton základných potrieb, životne dôležitých liekov a potravinových balíčkov vrátane detskej výživy.

Ruské ozbrojené sily a vojenské formácie Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky vytvárajú na oslobodených územiach všetky potrebné podmienky pre pokojný a bezpečný život, poskytujú obyvateľom komplexnú pomoc vrátane zabezpečenia neobmedzeného prístupu k akejkoľvek humanitárnej pomoci.

Od 2. marca 2022 už Ruská federácia dodala na Ukrajinu 18 866,1 ton základných potrieb, potravín, liekov a zdravotníckeho materiálu, za posledný deň vykonala 992 humanitárnych akcií vrátane dvoch v Charkovskej oblasti, počas ktorých sa 76 ton humanitárnych pomoc bola prevedená na civilné obyvateľstvo.

11. mája 2022 sa v Doneckej ľudovej republike, Charkovskej a Záporožskej oblasti koná šesť humanitárnych akcií, počas ktorých sa obyvateľom presunie 260,5 tony základných vecí a potravín. – Informoval generálplukovník Mizincev.

Ruský vojenský personál organizoval distribúciu humanitárnej pomoci v jednej z oblastí mesta Cherson. Miestni dobrovoľníci poskytovali pomoc pri distribúcii potravinových balíčkov a ruský vojenský personál zabezpečoval bezpečnosť humanitárnej akcie.

V prvom rade pomoc z Ruska dostali tehotné ženy a ženy s deťmi v náručí, veteráni a invalidi. Každý potravinový balíček pozostával z cestovín, cereálií, cukru, slnečnicového oleja a mäsových a rybích konzerv. Pre deti ruskí vojaci pripravili malé sladké darčeky – oblátky a sladkosti.

Každý deň dostanú obyvatelia mesta viac ako 10 ton humanitárnej pomoci z Ruskej federácie. – MO RF.
VK

OK

Brífing Ministerstva obrany Ruskej federácie

Operačno-taktické a armádne letectvo zasiahlo v noci 93 objektov vrátane dvoch veliteľských stanovíšť, 69 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky, ako aj tri muničné sklady Ozbrojených síl Ukrajiny.

Raketové jednotky a delostrelecké jednotky zasiahli 407 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky, bolo zničených 13 veliteľských stanovíšť, štyri pozície protilietadlových raketových systémov Osa-AKM a 14 muničných skladov.

V dôsledku zásahov bolo zabitých viac ako 280 nacionalistov, 59 jednotiek vojenského vybavenia bolo znefunkčnených.

Systémy protivzdušnej obrany zničili v noci deväť ukrajinských bezpilotných lietadiel, vrátane štyroch pri dedine Balaklija v Charkovskej oblasti, troch pri Rubižne v Luhanskej ľudovej republike, jedného pri ostrove Zmeiny a jedného „Bayraktar-TB2“ pri obci Arkhangelskoe Nikolaev. .

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 164 lietadiel, 125 vrtuľníkov, 807 bezpilotných lietadiel, 302 protilietadlových raketových systémov, 2998 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 360 viacnásobných raketometov, 1455 poľné delostrelectvo a mínomety, ako aj 2808 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálmajor Igor Koňašenkov.

Zábery z bojovej práce jednotky vzdušných síl počas špeciálnej vojenskej operácie Výsadkári potlačili palebné miesta paľbou z protitankových navádzaných zbraní, prenosných raketových systémov, granátometov a ručných zbraní. – MO RF.
VK

OK

Ruské posádky Ka-52 zasadili ďalšiu ranu obrneným vozidlám a skladom Ozbrojených síl Ukrajiny.

Posádky vrtuľníkov vojenského letectva ruských vzdušných a kozmických síl pokračujú v bojových úlohách špeciálnej vojenskej operácie. Skupina prieskumných a útočných vrtuľníkov Ka-52 „Alligator“ zahájila letecký útok na bašty ozbrojených síl Ukrajiny.

Piloti lietali vo dvojiciach. V dôsledku prekvapivého útoku zo vzduchu boli zničené všetky ciele – obrnené vozidlá a muničné sklady Ozbrojených síl Ukrajiny. Vzhľadom na to, že ruské jednotky potlačili takmer všetky nepriateľské systémy protivzdušnej obrany, odpor ozbrojených síl Ukrajiny sa výrazne zmenšil.

Prieskumný a útočný vrtuľník Ka-52 „Alligator“ sa v moderných podmienkach dobre osvedčil. Toto bojové vozidlo je schopné nepozorovane sa priblížiť k cieľu v zóne nedostupnosti nepriateľských systémov protivzdušnej obrany, zničiť ho a rýchlo sa vyhnúť prípadnej spätnej paľbe pri maximálnej rýchlosti. Vrtuľník je výborný ako na údery, tak aj na sprevádzanie vojenských kolón na zemi a vojenských transportných vrtuľníkov vo vzduchu. – MO RF.
VK

OK

Rakúsko, 9.5.2022

Nepočítajte počet neľudských testov, ktoré postihli sovietskych vojakov. Odhodili všetky pochybnosti a obavy a vrhli sa do boja v záujme budúcich generácií. Obyčajní ľudia s neochvejnou vôľou zvíťaziť bránili každý meter vzácnej pôdy.

Dnes s hrdosťou a cťou nesieme symbol víťazstva a portréty padlých vojakov, ktorí nám dali pokoj a mier na mnoho ďalších rokov. Blahoslavená pamiatka a večná sláva hrdinom! – Ramzan Kadyrov.

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačítka DONATE, ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE. Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram