Brífing ministerstva obrany Ruskej federácie

Vysoko presné rakety ruských vzdušných a kozmických síl odpaľované vzduchom, zasiahli päť veliteľských stanovíšť a dva muničné sklady v oblastiach osád Disputed a Berestovoye Doneckej ľudovej republiky. V dôsledku zásahov bolo zničených až 100 nacionalistov, znefunkčnených 23 jednotiek vojenskej techniky.

Operačno-taktické a armádne letectvo porazilo 43 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky Ozbrojených síl Ukrajiny.

Raketové sily a delostrelectvo zasiahli v noci 18 veliteľských stanovíšť, 543 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky, muničný sklad pri obci Ľubomirovka v Chersonskej oblasti, ako aj 23 delostreleckých jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny na palebných pozíciách. v oblastiach Verkhnekamenskoye, Krasny Liman, Drobyshevo, Yarovaya , Korobochkino, Gusarovka.

Ruské systémy PVO zničili v noci 13 ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach osád Čkalovskoje, Dementievka, Klinsk, Glubokoe, Balakleya, Goptovka Charkovskej oblasti, Staromichajlovka, Spartak, Jelenovka Doneckej ľudovej republiky, Petrovenky a. Severodoneck Luhanskej ľudovej republiky, vrátane jedného „Bayraktar-TB2“ nad obcou Mankovka v Charkovskej oblasti.

Okrem toho boli v blízkosti osád Izyum, Semenovka a Snežkovka v Charkovskej oblasti zadržané tri rakety viacnásobného raketového systému Smerč.

Od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených: 165 lietadiel, 125 vrtuľníkov, 858 bezpilotných prostriedkov, 304 protilietadlových raketových systémov, 3 051 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 372 raketometov, 1 507 poľných diel. a mínometov, ako aj 2 898 kusov špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálmajor Igor Koňašenkov.

Zábery z bojovej práce jednotiek vzdušných síl

Bojovník Ozbrojených síl Ukrajiny hovoril o zrade svojich kolegov a vyzval ich, aby zložili zbrane.

…„Strieľali po nás. Spustili na nás od chrbta paľbu z mínometov a guľometov, poriadne ich naliali…myslel som, že sa nám budú v zajatí posmievať, ale tu je všetko úplne inak.. Súdruhovia, bratia, táto vojna nemá zmysel, položte zbrane a choďte domov .. .»

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU