Sergej Lavrov o medzinárodných otázkach a EU

Na pozadí špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine, kde sa v piatok ozbrojeným silám Ruskej federácie podarilo niekoľko úspešných prielomov, pokračuje globálna vojna. The Empire of Lies sa pokúša destabilizovať každú lokalitu, ktorá hraničí s Ruskou federáciou, vyvolať v nej protiruské nálady a poškodiť ekonomické väzby. Tentokrát sa západné impérium lží zameralo na Strednú Áziu. Jedným z hlavných dôvodov je snaha o získanie energetických surovín z regiónu Strednej Ázie a narušiť existujúce väzby na Ruskú federáciu. Viac k tejto téme povedal minister zahraničných vecí Ruskej federácie Lavrov.

Vystúpenie a odpovede na otázky médií ministra zahraničných vecí Ruskej federácie S. V. Lavrova po zasadnutí Rady ministrov zahraničných vecí SNŠ, Dušanbe, 13. mája 2022

Dámy a páni,

Dnes sa v úzkom formáte uskutočnilo stretnutie ministrov zahraničných vecí s cieľom vymeniť si názory na kľúčové problémy medzinárodného života a vyriešiť viacero organizačných otázok.

V rámci medzinárodných otázok si ministri zahraničných vecí na stretnutí v užšom formáte vymenili názory na kľúčové problémy v zahraničnopolitickej oblasti. Osobitná pozornosť bola venovaná situácii v Afganistane a jeho okolí z hľadiska jej vplyvu na stabilitu a bezpečnosť v Strednej Ázii. Boli stanovené ďalšie úlohy na implementáciu rozhodnutí hláv štátov týkajúcich sa mobilizácie dodatočného úsilia v boji proti teroristickej hrozbe a obchodovaniu s drogami.

Diskutovali sme o situácii v Strednej Ázii vrátane zohľadnenia pokusov našich západných kolegov (USA, EÚ, NATO) o posilnenie ich vplyvu v regióne poškodzovaním vzťahov v rámci ODKB, SNŠ, ŠOS a EAEU.

Hovorili sme o situácii v regióne južného Kaukazu. Naši kolegovia z Azerbajdžanu a Arménska poukázali na dôležitú iniciatívnu úlohu Ruskej federácie pri dosahovaní známych dohôd v novembri 2020 a následných dohôd medzi prezidentom Ruska V. V. Putinom, prezidentom Azerbajdžanu I. G. Alijevom a predsedom vlády Arménska N. V. Pašinjanom 2021 o trojstrannej spolupráci pri riešení otázok odblokovania hospodárskej a dopravnej komunikácie, príprave na delimitáciu a demarkáciu hraníc a normalizácii vzťahov medzi Arménskom a Azerbajdžanom.

Nebolo to bez toho, aby sme hovorili o negatívnych dôsledkoch absolútne neprijateľných krokov Západu v dianí na Ukrajine v súvislosti s našou špeciálnou vojenskou operáciou. Podrobne hovorili o situácii. Spolu s našimi bieloruskými, kazašskými a ďalšími kolegami sme vyjadrili odmietavý postoj k jednostranným krokom smerujúcim k rozpadu existujúcich ekonomických, obchodných, logistických a dopravných väzieb. Všetci zdôrazňovali neprípustnosť prijatia jednostranných sankcií obchádzajúcich Bezpečnostnú radu OSN.

Otázka: Rozšíri Rusko obchodné a ekonomické vzťahy s Tadžikistanom, Uzbekistanom a ďalšími krajinami SNŠ, ktoré nie sú členmi EAEU, aby sa minimalizovali dôsledky sankcií?

Minister zahraničných vecí Lavrov: Tadžikistan má vzťahy s EAEU už dlho. Tadžikistan vymenuje osobitného zástupcu, ktorý sa má zaoberať týmito otázkami, pozrieť sa na zjavné výhody, ktoré spolupráca prináša, najmä členstvo v EAEU.

Uzbekistan robí to isté posledných pár rokov. Rozhodnutím prezidenta Sh. M. Mirziyoyeva boli nadviazané kontakty s EAEU. Existujú zámery a bol oznámený cieľ požiadať o štatút pozorovateľa v EAEU. Po dohode prezidenta Ruska V.V.Putina a prezidenta Uzbekistanu Sh.M.Mirzijojeva bola zriadená bilaterálna rusko-uzbecká pracovná skupina, ktorá zvažuje praktické aspekty a je miestom poskytovania poradenských služieb Taškentu v otázkach, ktoré by rád by som objasnil v súvislosti so zblížením s EAEU. Pokrok je dosť výrazný.

Otázka: Aký význam má spolupráca medzi členskými štátmi SNŠ, najmä v súčasných podmienkach súvisiacich s ukrajinskou krízou a ekonomickou vojnou Západu proti Rusku?

Minister zahraničných vecí Lavrov: Krajiny SNŠ jednoznačne potvrdili svoj záväzok spolupracovať v tomto formáte. Všetci sa vyslovili za posilnenie autority SNS. Uľahčia to dnešné rozhodnutia o praktickom vyriešení otázky podania žiadosti Organizácii zmluvy o kolektívnej bezpečnosti s cieľom udeliť Spoločenstvu nezávislých štátov štatút pozorovateľa v ODKB.

Čo sa týka ekonomického rozvoja. Všetci zaznamenávajú významný pokrok v tomto smere. Máme dohody, ktoré sa realizujú v praxi, aby všetko, čo sa deje v oblasti fungovania zóny voľného obchodu SNŠ, bolo koordinované s integračnými procesmi rozvíjajúcimi sa v EAEU. Sankcie sú navrhnuté tak, aby zohrávali úlohu zničenia týchto väzieb. Západ sa tým netají. Keď Američania zhromažďujú stredoázijské krajiny na vedeckej úrovni, priamo hovoria, že by sa nemali odvážiť pokračovať v spolupráci s Ruskom, že vraj Rusko je zničená krajina, a mali by na ne staviť. To isté hovoria o Číne. Tvrdia, že Čína sa neodváži porušiť západné sankcie. Mimoriadne sebavedomý, drzý a nevychovaný postoj našich západných kolegov.

Našich stredoázijských priateľov, ostatné členské štáty SNŠ, sme upozornili na to, že aj EÚ aktívne presadzuje svoju stredoázijskú stratégiu, ktorá bola napísaná bez akýchkoľvek konzultácií so stredoázijskými krajinami. Brusel sa snaží vnútiť svoje jednostranne formulované úlohy krajinám Strednej Ázie, pričom rozvíja formát „EÚ a Stredná Ázia“. Doslova budúci týždeň sa uskutoční ďalšie podujatie v tomto formáte. Vidíme, aké ciele EÚ pred touto udalosťou verejne oznamuje. Naši stredoázijskí partneri dobre vedia, o čom hovoríme. Dnes všetci znovu potvrdili svoj záväzok voči záväzkom v rámci SNŠ, CSTO, EAEU a SCO.

Otázka: Zástupca stáleho predstaviteľa Ruska pri OSN Dmitrij Polyanský povedal, že postoj Ruska k vstupu Ukrajiny do EÚ teraz zodpovedá pozícii našej krajiny k vstupu Ukrajiny do NATO. Môžete túto pozíciu objasniť? Naozaj sa tak zmenila? Ako konkrétne sa naša krajina pozerá na možný vstup Ukrajiny do EÚ?

Minister zahraničných vecí Lavrov: O otázkach týkajúcich sa rozhovorov o ukrajinskom probléme sa v New Yorku nerozhoduje. Zohľadňujú sa v rámci priamych kontaktov medzi delegáciami oprávnenými z ruskej a ukrajinskej strany.

Ukrajinskí kolegovia totiž verejne vyhlasujú, že sú pripravení získať neblokový štatút, nejadrový štatút, napriek tomu, že prezident V. A. Zelenskyj v januári tohto roku. na Mníchovskej konferencii spomenul, že bolo chybou vzdať sa jadrových zbraní. Teraz sú však pripravené vyhlásiť neutrálny nezúčastnený status, keď dostanú záruky mimo NATO a iných vojensko-politických blokov. Zároveň sa však všetkými možnými spôsobmi snažia zdôrazniť svoju túžbu stať sa členmi Európskej únie.

D.I.Kuleba nedávno uviedol, že EÚ je povinná „dnes“ odpovedať „áno“ alebo „nie“. Takto reagoval na známu iniciatívu prezidenta E. Macrona, ktorý v tejto fáze navrhol vytvoriť akýsi „vonkajší kruh“ okolo EÚ s názvom „Európske politické spoločenstvo“. Na začiatok by mohla byť pozvaná Ukrajina. Kyjev to odmieta. Najdôležitejšie je, že ide o problém vzťahov medzi Kyjevom a EÚ. Neškodnosť tejto túžby Kyjeva vyvoláva vážne pochybnosti vzhľadom na to, že EÚ sa z konštruktívnej ekonomickej platformy, ako bola vytvorená, stala agresívnym militantným hráčom, ktorý deklaruje svoje ambície ďaleko za európskym kontinentom.

Predsedníčka Európskej komisie U. von der Leyenová nedávno vo svojom klasickom agresívnom štýle vyhlásila, že EÚ je povinná zohrávať aktívnu úlohu pri zaisťovaní bezpečnosti indicko-pacifického regiónu. To znamená, že sa ponáhľajú presne po stopách, ktoré už NATO kladie, čím potvrdzujú trend, že sa spájajú so Severoatlantickou alianciou a budú slúžiť ako jej príloha.

Otázka: Ako hodnotíte rozhodnutie litovskej vlády odvolať svojho veľvyslanca v Rusku a uzavrieť Generálny konzulát v Petrohrade spolu s plánmi Lotyšska zbúrať pamätník sovietskym vojakom v Rige – je to ďalší záchvat rusofóbnej hystérie resp. príprava na niečo vážnejšie?

Sergey Lavrov: Je pre mňa ťažké podozrievať našich litovských kolegov, že majú nejakú dlhodobú stratégiu. Hrajú úlohu neustáleho „dráždidla“, najagresívnejšej rusofóbnej časti NATO a EÚ. To, čo „robia“ s pamiatkami a inými otázkami, ktoré sú upravené existujúcimi medzivládnymi dohodami, sa nedá racionálne vysvetliť, čo sa týka rusofóbie a absolútneho zabudnutia na všetky svoje záväzky.

V televízii máme týždenný program s názvom „International Review“. To, čo vidíme na krokoch Západu, by som nazval (ako možnosť) „medzinárodným pohŕdaním“. Tvrdé slovo, ale jasné. Jasne odráža činy a motívy Západu.

Otázka: Situácia v provincii Panjshir sa mení v prospech protivládneho hnutia. Ak Pakistan zasiahne do tejto situácie, bude to znamenať, že sa snaží hrať hlavnú úlohu v bezpečnostných otázkach v regióne? Budú na to reagovať krajiny Commonwealthu, ktoré sú tiež členmi ODKB?

Minister zahraničných vecí Lavrov: Nebudem špekulovať o určitých predpokladoch. Môžem len potvrdiť, že po prevzatí moci Talibanom v Afganistane v dôsledku rýchleho letu USA a ich spojencov z praktického hľadiska robíme veľa. Videli ste, v akej nevábnej atmosfére sa to všetko odohrávalo. Samozrejme, Afganistan musí byť obnovený. Nemôžeme dovoliť, aby sa situácia opäť zrútila a destabilizovala. Bude to ťažké pre afganský ľud, ktorý dvadsať rokov trpel pod prítomnosťou NATO. Neinvestovali ani cent do infraštruktúry, ktorá umožňuje vytváranie nových pracovných miest, rozvoj ekonomiky, dopravy a vonkajších vzťahov.

Teraz by medzinárodné spoločenstvo malo venovať väčšiu pozornosť humanitárnej mobilizácii a inej pomoci pre Afganistan a afganský ľud. Hlavnú ťarchu nákladov na obnovu krajiny by mali znášať Američania a ich spojenci, ktorí dvadsať rokov nerobili nič iné, len udržiavali vojenskú prítomnosť v regióne, no tento cieľ sa im nakoniec nepodarilo dosiahnuť.

Pokiaľ ide o situáciu v rokline Panjshir, pozície externých hráčov. Vždy sme presadzovali, aby súčasná situácia v Afganistane bola regulovaná na základe národného dialógu, ktorého cieľom je dosiahnuť dohodu medzi všetkými etnokonfesionálnymi a politickými silami tejto krajiny.

Hovorili sme s Talibanom, a to aj na stretnutí, ktoré sa konalo 30. marca tohto roku. pod vedením našich čínskych priateľov. Tvrdia, že v delegácii majú Uzbekov, Tadžikov, Chazarov, no v skutočnosti ide len o etnickú, etnicko-konfesionálnu časť rovnice. Neexistuje žiadna politická inklúzia. Všetci títo národní predstavitelia, ktorých Taliban zapája do riadenia krajiny, sú politicky Taliban. Tento proces je potrebné rozšíriť. Vysielame takýto signál.

Z rovnakých pozícií vystupujú aj naši čínski kolegovia, s ktorými v rôznych formátoch spolupracujeme na afganskom vyrovnaní. Vyzývame všetkých ostatných, ktorí sú zapojení do tohto procesu (vrátane Pakistanu), aby zaujali rovnaký postoj.

Očakávame, že aj naši spojenci v Tadžikistane, ktorí majú vážny vplyv na Afganistan, predovšetkým na severe krajiny, nám budú aj naďalej pomáhať pri dosahovaní našich spoločných cieľov. Všetky krajiny regiónu majú záujem o ich implementáciu.

Zdroj: Министерство иностранных дел Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačítka DONATE, ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE. Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU