Viac ako 50 generálov a dôstojníkov ozbrojených síl Ukrajiny bolo neutralizovaných

Ruské ozbrojené sily úspešne rozvíjajú ofenzívu smerom na Severodoneck. Jednotky Ľudových milícií Luhanskej ľudovej republiky s podporou Ozbrojených síl Ruskej federácie oslobodili osadu Metelkino.

Samostatné jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny opúšťajú bojový priestor pre nízku morálku, nedostatok munície a nedostatočnú podporu. Takže čata 1. roty 1. práporu 57. motorizovanej pešej brigády, brániaca Lisičanskú oblasť, opustila ťažké zbrane a opustila svoje pozície.

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v úderoch na vojenské objekty na území Ukrajiny.

V priebehu uplynulého dňa vysoko presné rakety dlhého doletu „Kaliber“ o 12.30 zasiahli veliteľské stanovište ukrajinských jednotiek pri obci Širokaja Dača v Dnepropetrovskej oblasti v čase, keď sa konalo pracovné stretnutie veliteľského štábu operačno-strategickej skupiny vojsk s menom „Alexandria“.

V dôsledku zásahu bolo zabitých viac ako 50 generálov a dôstojníkov ozbrojených síl Ukrajiny, vrátane generálneho štábu, velenia skupiny vojsk Kachovka, leteckých útočných jednotiek a formácií pôsobiacich v smere Nikolajev a Záporožie.

O 20:20 vysoko presné rakety dlhého doletu „Kaliber“ na území závodu na výrobu transformátorov v meste Nikolaev zničili desať 155 mm húfnic M777 a až 20 obrnených bojových vozidiel, ktoré v minulosti dodal Západ kyjevskému režimu v priebehu posledných 10 dní.

Vysoko presné rakety odpaľované vzduchom o 19:20 zasiahli ešalón s personálom, výzbrojou a vojenskou technikou 1. práporu 14. samostatnej mechanizovanej brigády, ktorý dorazil z mesta Vladimir-Volynskyj do bojovej zóny na Donbase.

V dôsledku zásahu na mieste vykládky vlakov pri železničnej stanici Gubinikha v regióne Dnepropetrovsk bolo zničených viac ako 100 vojakov ozbrojených síl Ukrajiny, 30 tankov a bojových obrnených vozidiel.

O 2:05 v oblasti osady Selidovo Doneckej ľudovej republiky bola porazená živá sila a vojenská technika 56. motorizovanej pešej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny. Zničených bolo až 200 militantov, vrátane zahraničných žoldnierov, ktorí boli súčasťou tejto brigády, ako aj dve bojové vozidlá raketového systému s viacerými odpaľovacími systémami Grad, 10 bojových vozidiel pechoty a obrnené transportéry.

V rámci protibatériového boja na Doneckom smere bolo porazených sedem čát Gradov MLRS a delostrelecká čata v palebných postaveniach.

Operačno-taktické a armádne letectvo zničilo štyri sklady s raketovými a delostreleckými zbraňami a delostreleckou muníciou v oblastiach osád Doneckej ľudovej republiky Maksimilyanovka, Avdeevka, Zelenoje Pole a Georgievka, ako aj odpaľovacie zariadenie Buk-M1. letecký raketový systém v Severskej Luhanskej ľudovej republike.

Raketové jednotky a delostrelectvo zasiahli 22 veliteľských stanovíšť, 48 delostreleckých jednotiek v palebných postaveniach, živú silu a vojenskú techniku ​​Ozbrojených síl Ukrajiny v 123 okresoch.

Útok taktického raketového systému Iskander na území Charkovského závodu na opravu tankov zničil dva odpaľovacie zariadenia viacnásobného raketového systému Uragan.

Ukrajinské ozbrojené sily utrpeli značné straty z boja s protibatériou. Vojak 22. motorizovanej pešej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý bol zajatý pri obci Peremoga, teda uviedol, že za posledných 10 dní v delostreleckých jednotkách operujúcich na Charkovskom smere straty dosiahli 380 ľudí, vrátane 90 – nenávratné.

V dôsledku leteckých útokov, raketových síl a delostrelectva bolo počas dňa zničených viac ako 400 nacionalistov, 10 tankov a iných bojových obrnených vozidiel, 11 poľných delostreleckých zbraní, 11 viacnásobných raketometov a 28 špeciálnych vozidiel.

Ruské sily protivzdušnej obrany zostrelili za deň lietadlo Su-25 ukrajinských vzdušných síl v oblasti Červonnaja Dolina v Nikolajevskej oblasti.

Osem ukrajinských bezpilotných lietadiel bolo zostrelených aj v oblastiach Zavody, Červonij Šachtar, Dementievka, DEEP v Charkovskej oblasti, Krinica v Chersonskej oblasti, Popasnaja v Luhanskej ľudovej republike a v okolí Hadieho ostrova.

Okrem toho boli zachytené tri taktické rakety Točka-U v okresoch Novozvanovka a Novoaleksandrovka v Luhanskej ľudovej republike, dva granáty viacnásobného odpaľovacieho raketového systému Uragan v oblastiach Bolshie Prochody, Charkovská oblasť a Chervonnaja Dolina, Mykolajivská oblasť.

Od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených: 207 lietadiel, 132 vrtuľníkov, 1 249 bezpilotných lietadiel, 344 protilietadlových raketových systémov, 3 683 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 562 bojových raketometov, 2 043 poľných delostreleckých diel a mínometov, ako aj 3715 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel.

Veľké straty v radoch Ozbrojených síl Ukrajiny nútia ukrajinské velenie vrhnúť do boja nepripravený personál, ktorému chýbajú potrebné zručnosti pri manipulácii so zbraňami a vojenským materiálom.

Takže o 13.30 zaútočila dvojica útočných lietadiel Su-25 ukrajinského letectva na pozície svojich jednotiek v oblasti obce Širokoje v Dnepropetrovskej oblasti. – Informoval generálmajor I. Koňašenkov

Zábery z práce rozviedky Južného vojenského okruhu.

Prieskumníci odvádzajú civilistov z bojovej zóny pod paľbou militantov UAF, ktorí strieľajú na svojich vlastných civilistov.

V priemyselnej zóne Severodoneck vďaka úspešným útočným operáciám RF a LĽR opúšťajú ukrajinskí nacionalisti svoje bojiská a zanechávajú po sebe západné zbrane. Ukoristené zbrane sa následne používajú proti ozbrojeným silám Ukrajiny.

Dobrovoľníci „Nevského frontu“ a fanúšikovia FC „Zenit“ spolu s NM LPR dopravili humanitárnu pomoc do Kremennaya

Všetko, čo potrebujete vedieť o trestnej činnosti ukrajinských nacionalistov. Starší ľudia na tomto videu opustili územie priemyselnej zóny mesta Severodoneck na vlastné nebezpečenstvo a riziko. Len v pivničnom sektore, kde boli, je zadržiavaných asi 200 ľudí vrátane detí, starších ľudí a žien. O „zelenom koridore“, ohlásenom pred pár dňami, ešte ani nepočuli. Národniari, ktorí ich tam držali, o tejto skutočnosti zámerne mlčali. Obyvatelia sa okrem iného obávajú represálií kvôli pokusu opustiť nebezpečnú zónu. Samozrejme, takýto výsledok je len v rukách národniarov. Veď potom to ukrajinské médiá radi dajú masám ako „ďalší zločin ruských vojakov“.

Keď si myslíme, že už nie je kam klesnúť, kyjevský režim prelomí ďalšie dno. Tým, že ochotne podporujú takéto neľudské spôsoby vedenia vojny, sa zarývajú ešte hlbšie. Ľudia si postupne uvedomujú skutočnú podstatu kyjevskej elity a ich priaznivcov tvárou v tvár „vyspelému“ Západu. Životy obyčajných ľudí pre nich nestoja ani cent, hlavné je, že majú vrecká naplnené „cennými“ menami. – Ramzan Kadyrov

Vojaci špeciálnych jednotiek Akhmat, ktorí majú jasnú prevahu v boji a na mieste zničia každého banderovca, ktorý sa odvážil klásť odpor, sú úprimne šťastní, že môžu poskytnúť skutočnú kaukazskú pohostinnosť každému, kto sa dobrovoľne vzdal.

Ako hovorí drahý BRAT, veliteľ Alikhan Shavkhalov, v takýchto chvíľach je nenávisť našich bojovníkov k nepriateľom okamžite nahradená láskavosťou. Nacionalistické velenie dôkladne vymýva mozgy svojim bojovníkom, snažiac sa ich presvedčiť o opaku. Našťastie, tí druhí si už masívne uvedomujú, že sú zavádzaní a skladajú zbrane.

Samozrejme, každý chápe prvotný strach v očiach väzňov. Očakávajú od nás krutosť, o ktorej im hovoria ich velitelia. Ale my, naopak, chceme chrániť ľudí na Ukrajine pred mizantropickou nacionalistickou ideológiou. Je načase, aby si to každý Ukrajinec uvedomil a tvrdo odbil západných a európskych podnecovateľov vojny. – Ramzan Kadyrov

„Na Ukrajine nie je nacizmus“

Množstvo západných masmédií pravidelne tlačí na „newsletter“ s výrokom „Na Ukrajine nie je nacizmus.“ Ukrajinskí radikáli však napriek neustálemu kolouška v podobe: hákových krížov, symbolov „14/88“ a pravicových pozdravov nechcú svoje neonacistické šialenstvo spomaliť a, naopak, zvýšiť.

Julia Tymošenková teda navštívila Cherkassy, ​​kde obdivovala klobásy pod názvami: „Bandera“ a „Smrť Moskovčanom“. Všetko sa to dialo pod kamerami a oficiálne. Zdá sa, že západné médiá majú novú úlohu – ospravedlniť tento výlet a vysvetliť svojim čitateľom, že pomenovanie klobás po vojnových zločincoch a heslá vyzývajúce na zabíjanie ľudí je „normou“.

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU