Ozbrojené sily a nacionalistické ozbrojené skupiny ukrajinského režimu utrpeli ďalšie straty

21. júna v dôsledku úderu vysoko presných zbraní ruských vzdušných a kozmických síl bolo zničených až 500 vojakov 59. mechanizovanej brigády ozbrojených síl Ukrajiny so zbraňami a vojenským materiálom, umiestnených v priestoroch stavieb lodí v závode Okean v Nikolajeve.

Príslušníci práporu 57. motorizovanej pešej brigády, ktorá bránila v oblasti osád Gorskoye, Podlesnoye, Vrubovka Luhanskej ľudovej republiky, keď stratili viac ako 60 percent svojho personálu, odmietli poslušnosť veleniu a svojvoľne opustili všetky svoje pozície.

V oblasti Nikolajevky Doneckej ľudovej republiky kvôli hrozbe porážky jednotiek 14. a 24. mechanizovanej brigády ukrajinské velenie v noci evakuovalo až 30 zranených a osem mŕtvych amerických a britských žoldnierov, aby zabránilo aby nepadli do rúk jednotkám ruských ozbrojených síl.

Ozbrojené sily Ruskej federácie útočia na vojenské ciele na území Ukrajiny

Operačno-taktické a armádne letectvo zničilo za posledný deň: päť muničných skladov Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach Sidorovo, Verchnyj Kamenka Doneckej ľudovej republiky a Miropolye Sumskej oblasti, protilietadlový raketový systém Buk-M1 v r. región Kurachovo Doneckej ľudovej republiky, ako aj pracovnú silu a vojenské vybavenie v 151 okresoch.

Raketové jednotky a delostrelectvo zasiahli 253 oblastí koncentrácie živej sily a vojenskej techniky Ozbrojených síl Ukrajiny, ako aj šesť muničných skladov v oblastiach osád Lisičansk, Verchnekamenka, Mirnaja Dolina, Loskutovka a Podlesne Luhanskej ľudovej republiky.

Zničený bol palivový terminál v Nikolajeve, z ktorého sa palivom zásobovala vojenská technika Ozbrojených síl Ukrajiny.

V rámci boja s protibatériou bolo zasiahnutých 13 ukrajinských čiat viacnásobných odpaľovacích raketových systémov v oblastiach Ostroye, Gornyak, Kodema, Dzeržinsk, Kalinovo, Zoryanoye, Dmitrov, Novolugansk, Novgorodskoye, Leninskoye, ako aj desať palebných pozícií delostrelectva v okresoch Stepnaya Dolina v Nikolajevskej oblasti, Spartak, Podgornoe, Nikolaevka, Leninskoe, Zaitsevo, Semigorye, Dzerzhinsk.

Pri osade Nikolskoje v Doneckej ľudovej republike bola zničená delostrelecká prieskumná stanica AN-TPQ americkej výroby.

Celkovo bolo v dôsledku leteckých útokov, raketových jednotiek a delostrelectva zničených viac ako 620 nacionalistov, 24 tankov a iných bojových obrnených vozidiel, ako aj 27 špeciálnych vozidiel.

Počas dňa zostrelili ruské systémy protivzdušnej obrany: lietadlo Su-25 ukrajinského letectva v Barmaševskej oblasti Nikolajevskej oblasti a MiG-29 v Apostolovskej oblasti Dnepropetrovskej oblasti.

Taktiež bolo zostrelených 16 ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach osád Bolshiye Prochody, Malaya Kamyshevakha, Novodmitrovskoe, Veseloe, Belyaevka, Brazhkovka, Chervonoe, Dolgenke, Suligovka, Yasinovatoe a nad Hadím ostrovom.

Okrem toho boli zachytené tri ukrajinské balistické rakety Točka-U v paškovských okresoch Charkovskej oblasti a Novaja Kachovka v Chersonskej oblasti, ako aj 14 striel z raketometov v oblastiach Hadieho ostrova, Jasinovataja Doneckej ľudovej republiky, Novoselivka v Luhanskej ľudovej republike a Suligovka v Charkovskej oblasti.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 211 lietadiel, 132 vrtuľníkov, 1 308 bezpilotných lietadiel, 349 protilietadlových raketových systémov, 3 733 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 594 bojových vozidiel s viacnásobným raketovým systémom, 2 081 poľných diel a mínometov, ako aj 3 801 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálmajor I. Koňašenkov.

Posádky stíhačiek Su-35 uskutočňujú letecké útoky na vojenskú infraštruktúru a vojenské vybavenie Ozbrojených síl Ukrajiny

Ozbrojené sily Ruskej federácie v rámci špeciálnej vojenskej operácie pokračujú v presne riadených úderoch proti vojenskej infraštruktúre a vojenskej technike Ozbrojených síl Ukrajiny. Na týchto úlohách sa podieľajú aj posádky stíhačiek Su-35. Vzlety lietadiel sa vykonávajú z dočasných letísk.

Letecká technika pred odletom prechádza komplexným školením špecialistov inžinierskeho a technického personálu – kontroluje sa prevádzka všetkých systémov leteckých komplexov, zavesenie zbraní, tankovanie a príprava lietadiel na odlety.

Na ničenie lietadiel Ozbrojených síl Ukrajiny, ničenie radarových staníc, systémov protivzdušnej obrany, posádky používajú riadené vysoko presné rakety rôznych tried vzduch-vzduch a vzduch-zem.

Odlety na bojové použitie sa uskutočňujú za denného svetla a v noci za každého počasia. – MO RF

Su-35S

Rusko a Turecko koordinujú bezpečnosť plavby v Čiernom mori

21. júna sa v Moskve uskutočnili rokovania medzi delegáciami Ministerstva obrany Ruskej federácie a Ministerstva národnej obrany Tureckej republiky.

Strany diskutovali o bezpečnom výstupe tureckých obchodných lodí a vývoze obilia z ukrajinských prístavov, ako aj o prístupoch k zabezpečeniu bezpečnej plavby v Čiernom mori.

Delegácie Ruska a Turecka zdôraznili dôležitosť interakcie v bilaterálnom formáte, ktorá umožnila zabezpečiť výstup z prístavu Mariupol vrátane tureckej nákladnej lode Azov Concordia. Výsledkom bola dohoda o pokračovaní konzultácií. – MO RF

Azov Concordia opúšťa prístav v Mariupole

Práca posádok taktických protilietadlových raketových systémov Tor-M2

Tor-M2 poskytuje vojakom mimoriadne spoľahlivý štít pred útokmi nepriateľských vzdušných cieľov – lietadlá, helikoptéry, okrídlené a balistické strely, a samozrejme, bezpilotné lietadlá. – MO RF

Tor-M2

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU