Nacionalisti kyjevského režimu vyhodili do vzduchu budovu strednej školy aby získali materiál pre západné média

Medzirezortné koordinačné veliteľstvo Ruskej federácie pre humanitárnu reakciu v spolupráci s poverenými federálnymi výkonnými orgánmi a orgánmi činnými v trestnom konaní starostlivo zaznamenáva skutkovú podstatu trestných činov kyjevského režimu proti civilnému obyvateľstvu Ukrajiny a ľudových republík Donbass, ako aj použitie civilnej infraštruktúry vojenským personálom Ozbrojených síl Ukrajiny a militantmi na vojenské účely:

  • v Kramatorsku, Doneckej ľudovej republike, v bytovom dome (ul. Parkovaya 95), príslušníci ozbrojených síl Ukrajiny vybavili pevný bod skladmi munície a zbraní, a obyvatelia sú násilne zadržiavaní vo svojich bytoch. V školách č. 4 (ul. M. Priymačenko) a č. 25 (ul. B. Chmelnickij) nacionalisti rozmiestnili palebné postavenia a ostreľovacie stanovištia, pričom evakuácia miestneho obyvateľstva z blízkych obytných budov nebola zámerne vykonaná
  • v Dachnoye v Odeskej oblasti v Dome kultúry a telocvični č. 2 (ul. Mira) nacionalisti vybavili pevnosť a umiestnili na územie obrnené vozidlá a MLRS
  • v Lisičansku v Luhanskej ľudovej republike na území mliekarenského závodu (Artemovská magistrála) nacionalisti ukrajinských ozbrojených formácií vybavili kasárne, palebné postavenia a sklad zbraní a na priľahlom území boli umiestnené obrnené vozidlá a delostrelectvo západnej výroby.

V Avdiivke v Doneckej ľudovej republike uskutočnili špecialisti z Centra informačných a psychologických operácií Ozbrojených síl Ukrajiny ďalšiu provokáciu s cieľom obviniť ruské ozbrojené sily z údajného ničenia civilnej infraštruktúry. Za týmto účelom nacionalisti vyhodili do vzduchu budovu strednej školy č. 6 (Ševčenkov bulvár) a distribuovali vymyslené foto a video materiály v ukrajinských a západných médiách.

Takéto fejky pravidelne replikuje ukrajinská propaganda s podporou krajín kolektívneho Západu.

Okrem toho v Slavjansku v okrese Kramatorsk militanti ukrajinských ozbrojených formácií zamínovali okraje ciest pozdĺž ulice Geroev Truda, ktorá susedila s diaľnicou M-03, pričom miestne obyvateľstvo nebolo zámerne informované. Vopred upozorňujeme svetové spoločenstvo a medzinárodné organizácie na túto neľudskú provokáciu pripravenú ukrajinskými úradmi, v dôsledku ktorej môžu trpieť civilisti a kyjevský režim podľa dobre zavedeného scenára obviní ruský vojenský personál z nevyberaných úderov .

Ešte raz zdôrazňujeme, že Ozbrojené sily Ruskej federácie v rámci špeciálnej vojenskej operácie nezasahujú do objektov civilnej infraštruktúry a správajú sa k civilnému obyvateľstvu výlučne ľudsky, na rozdiel od ukrajinských ozbrojených formácií.

Napriek všetkým ťažkostiam, ktoré spôsobil oficiálny Kyjev, bolo za posledný deň bez účasti ukrajinskej strany evakuovaných na územie Ruskej federácie z nebezpečných oblastí Ukrajiny a republík Donbas 23 775 ľudí, vrátane 3 676 detí. celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie -2 026 548 osôb, z toho 321 820 detí.

Štátnu hranicu Ruskej federácie prekročilo 308 013 kusov osobných vozidiel, z toho 4 235 za posledný deň.

V zakladajúcich celkoch Ruskej federácie pravidelne funguje viac ako 9,5 tisíc stredísk prechodného ubytovania. S prichádzajúcimi utečencami sa pracuje individuálne a poskytuje sa promptná pomoc pri riešení rôznych naliehavých otázok súvisiacich s ďalším ubytovaním, pomocou pri hľadaní zamestnania, zabezpečením miesta pre deti v materských školách a školských zariadeniach, ako aj pri poskytovaní sociálnych dávok a ďalšej podpory.

Horúca linka Medzirezortného koordinačného veliteľstva Ruskej federácie pre humanitárnu reakciu, federálne výkonné orgány, zakladajúce subjekty Ruskej federácie a rôzne verejné organizácie dostali za posledných 24 hodín 47 žiadostí o evakuáciu do Ruska, na území Donecka a Luhanskej ľudovej republiky, ako aj do oblastí Záporožskej, Mykolajivskej, Charkovskej a Chersonskej oblasti kontrolovanej ruskými ozbrojenými silami. Celkovo databáza obsahuje 2 758 494 takýchto odvolaní z 2 139 osád na Ukrajine a území republík Donbas kontrolovaných kyjevskými úradmi.

V šiestich prístavoch (Cherson, Nikolaev, Černomorsk, Očakov, Odesa a Južnyj) zostáva zablokovaných 70 zahraničných lodí zo 16 štátov. Hrozba ostreľovania a vysoké mínové nebezpečenstvo, ktoré vytvoril oficiálny Kyjev, nedovoľujú lodiam ísť na otvorené more bez prekážok.

V dôsledku súboru opatrení prijatých ruským námorníctvom bolo eliminované nebezpečenstvo mín vo vodnej oblasti prístavu Mariupol a obnova prístavnej infraštruktúry pokračuje podľa plánu.

Ozbrojené sily Ruskej federácie vytvorili potrebné podmienky na prevádzku dvoch námorných humanitárnych koridorov, ktoré sú bezpečnými pruhmi pre pohyb lodí:

  • v Čiernom mori (denne od 08:00 do 19:00 (moskovského času) – môžu opustiť prístavy Cherson, Nikolaev, Černomorsk, Očakov, Odesa a Južný juhozápadným smerom od teritoriálneho mora Ukrajiny s dĺžkou 139 míľ a šírkou 3 míle
  • v Azovskom mori (nepretržite) – môžu opustiť prístav Mariupol s dĺžkou 115 míľ a šírkou 2 míle v smere k Čiernemu moru.

Podrobné informácie o fungovaní námorných humanitárnych koridorov sa vysielajú denne každých 15 minút prostredníctvom VHF rádia na 14 a 16 medzinárodných kanáloch v angličtine a ruštine.

Kyjevské úrady sa naďalej vyhýbajú interakcii so zástupcami cudzích štátov a lodiarskych spoločností pri riešení otázky zabezpečenia bezpečného odchodu zablokovaných lodí do zhromažďovacích priestorov.

Zároveň pretrváva nebezpečenstvo pre plavbu a poškodenie prístavnej infraštruktúry v dôsledku unášania ukrajinských mín vytrhnutých z kotvy pozdĺž pobrežia štátov Čierneho mora.

Ruská federácia prijíma celý rad opatrení na zaistenie bezpečnosti civilnej plavby vo vodách Čierneho a Azovského mora.

Sily námorníctva v spolupráci s prístavnými orgánmi Doneckej ľudovej republiky 21. júna 2022 zabezpečili prvý bezpečný výstup po existujúcom námornom humanitárnom koridore z prístavu Mariupol tureckou loďou Azov Concorde.

Odmínovacie oddiely Ozbrojených síl Ruskej federácie a ruského ministerstva pre mimoriadne situácie plnia úlohy čistenia územia Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky od výbušných predmetov.

Celkom skontrolované: 3 498,1 hektárov územia (vrátane 23,3 hektárov za deň); 35 objektov (z toho 13 spoločensky významných objektov); dva mosty a 9,64 km ciest. Bolo odhalených a zneškodnených 29 727 výbušných predmetov, z toho 806 za deň.

Federálne výkonné orgány spolu so zakladajúcimi subjektmi Ruskej federácie, rôznymi verejnými organizáciami a vlasteneckými hnutiami pokračujú v hromadení humanitárnej pomoci. Na zberných miestach je pripravených viac ako 38,5 tisíc ton základných vecí, životne dôležitých liekov a potravinových balíčkov vrátane detskej výživy.

Najväčší príspevok k poskytovaniu pomoci mali:

  • Ministerstvo Ruskej federácie pre civilnú obranu, núdzové situácie a odstraňovanie následkov katastrof, Ministerstvo priemyslu a obchodu Ruskej federácie, Ministerstvo dopravy Ruskej federácie, Ministerstvo hospodárskeho rozvoja Ruskej federácie, Ministerstvo digitálneho rozvoja, komunikácií a masmédií Ruskej federácie, Federálnej agentúry pre námornú a riečnu dopravu, Federálnej exekútorskej služby, Federálnej služby štátnej registrácie, katastra a kartografie, Federálnej agentúry pre národnosti
  • Republiky Bashkortostan, Dagestan, Krym, Sacha (Jakutsko), Tatarstan, Kabardino-Balkarská a Čečenská republika, Krasnodarské, Prímorské a Chabarovské územia, Archangelsk, Belgorod, Brjansk, Voronež, Kaluga, Leningrad, Moskva, Rostov, Saratov, Samara, , Tulská, Uljanovská a Jaroslavľská oblasť, Chanty-Mansijský autonómny okruh, ako aj mestá Moskva, Petrohrad a Sevastopoľ
  • medzi politickými stranami a neziskovými organizáciami – „Jednotné Rusko“, Všeruské verejné hnutie „Ľudový front“, Všeruská verejná organizácia veteránov „Bojové bratstvo“, autonómna nezisková organizácia na podporu humanitárnych programov „Rus. Humanitárna misia, otvorená akciová spoločnosť „Ruské železnice“, Štátna korporácia pre vesmírne aktivity „Roskosmos“ a celoruská verejno-štátna organizácia „Zväz žien Ruska“.

Od 2. marca 2022 už Ruská federácia dodala na Ukrajinu 34 872,2 ton základných vecí, potravín, liekov a zdravotníckeho materiálu, vykonala 1 201 humanitárnych akcií vrátane štyroch v Doneckej ľudovej republike za posledný deň, ako aj v Záporoží. , Charkovskej a Chersonskej oblasti, počas ktorých bolo civilnému obyvateľstvu presunutých 253,5 ton humanitárnej pomoci.

22. júna 2022 sa v Doneckej a Luhanskej ľudovej republike, ako aj v Záporožskej oblasti konajú štyri humanitárne akcie, počas ktorých sa obyvateľom presunie 183,1 tony základných vecí a potravín. – Informoval generálplukovník Mizincev

Mariupol sa postupne vracia do normálneho života

Berďansk

Ďalšia humanitárna pomoc pre Donbas

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU