Ozbrojené sily RF naďalej úspešne postupujú pri Lisičansku

Správa Ministerstva obrany Ruskej federácie o postupe špeciálnej vojenskej operácie na území Ukrajiny (25.6.2022):

Nepriateľ naďalej utrpel značné straty. V dôsledku úderov vysoko presnými zbraňami ruských leteckých a kozmických síl na budovy zinkovne Megatex v obci Konstantinovka v Doneckej ľudovej republike bolo zničených: 80 poľských žoldnierov, 20 obrnených bojových vozidiel a osem viacnásobných raketometov Grad. V oblasti Nikolajev bolo za deň zničených viac ako 300 ukrajinských vojakov a zahraničných žoldnierov a 35 jednotiek ťažkých zbraní.

V útvaroch ukrajinskej armády a územnej obrany naďalej odmietajú plniť svoje úlohy. Personál 64. práporu 103. brigády územnej obrany dislokovanej vo Ľvove odmietol odísť do bojovej oblasti na Donbase z dôvodu personálneho obsadenia nevycvičených záložníkov a nedostatku ťažkých zbraní.

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine.

Operačné taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo zasiahli živú silu a vojenskú techniku ​​v 284 okresoch, dva muničné sklady a raketové a delostrelecké zbrane v oblasti Volcheyarovka v Luhanskej ľudovej republike, ako aj delostrelecké a mínometné jednotky v 43 okresoch.

V rámci protibatériového boja zasiahli presne navádzané zbrane ruských vzdušných síl v smere Donecka: osem delostreleckých jednotiek Uragan MLRS v oblastiach Kurachovo, Ukrainsk, Novoselovka Vtoraya, Vozdvizhenka a dve delostrelecké čaty v oblastiach Ukrainska, Jasnobrodovka, ktoré ostreľovali mesto Doneck a ďalšie osady Doneckej národnej republiky.

V dôsledku leteckých, raketových a delostreleckých útokov bolo zničených viac ako 780 nacionalistov, osem tankov a iných bojových obrnených vozidiel, tri bojové vozidlá Uragan MLRS, 10 poľných delostreleckých zbraní a mínometov, a 13 špeciálnych vozidiel.

Počas dňa ruské systémy protivzdušnej obrany zničili 21 ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach osád: Popasnaja, Kapitanovo Luhanskej ľudovej republiky, Andreevka, Barvenkovo, Bolshie Prochody, Velyka Kamyshevakha, Verbovka, Doneck, Dolgenka, Izyum, Malaya Prohody, Malaya Kamyshevakha, Olkhovatka, Chervony Miner z Charkovskej oblasti, Pyatikhatka z Dnepropetrovskej oblasti, Bobrovy Kut, Malaya Seydeminukha, Molodezhnoye z Chersonskej oblasti a v okolí Hadieho ostrova.

Balistická strela Točka-U bola zachytená pri dedine Molodezhnoye v Chersonskej oblasti a 16 striel viacnásobných raketometov v blízkosti osád Bražkovka, Glinskoje, Dolgenkoe, Charkovská oblasť, Avdiivka, Donecká ľudová republika a neďaleko Hadieho ostrova.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 213 lietadiel, 132 vrtuľníkov, 1 355 bezpilotných lietadiel, 350 protilietadlových raketových systémov, 3 797 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 670 viacnásobných raketometných bojových vozidiel, 3 012 poľných diel a mínometov, ako aj 3 848 kusov špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

Bojová práca posádok prieskumných a útočných vrtuľníkov Ka-52

V rámci špeciálnej vojenskej operácie boli vykonávané bojové úlohy prieskumných a útočných vrtuľníkoch vojenského letectva Západného vojenského okruhu Ka-52. Pre krytie vzduch-zem plnili úlohy špeciálne vrtuľníky Mi-8AMTSh Terminator s palebnými krycími skupinami na palube.

Lety na trasách sa uskutočňovali v nízkych a ultranízkych výškach.

Pri vykonávaní bojových letov piloti prieskumných a útočných vrtuľníkov Ka-52 odpálili rakety na objavené opevnené pevnosti a obrnené vozidlá Ozbrojených síl Ukrajiny.

Letecké útoky vykonávali helikoptéry zdvihnutím nosa na zvýšenie uhla útoku zo vzdialenosti až 6 kilometrov s 80 mm neriadenými raketami S-8 a riadenými strelami Víchor.

Posádky vrtuľníkov vojenského letectva Ruských vzdušných síl počas špeciálnej vojenskej operácie pokračujú v plnení úloh ničenia obrnených vozidiel a vojenskej infraštruktúry Ozbrojených síl Ukrajiny, sprevádzania vojenských kolón, doručovania jednotiek, vojenského nákladu, a poskytovanie leteckej podpory jednotkám plniacich úlohy v rámci špeciálnej operácie. – MO RF

Ka-52

ATGM Kornet

Posádka bezpilotného lietadla (UAV) objavila pri opustenom podniku maskované palebné postavenie obrnených vozidiel Ozbrojených síl Ukrajiny.

Po prijatí úlohy dorazila mobilná posádka ATGM do určenej oblasti, nasadila zbrane a podľa prijatých cieľových označení zničila zistené ciele. Výsledok porážky bol zaznamenaný pomocou objektívnej kontroly UAV. – MO RF

Kornet

Uralskí dobrovoľníci dorazili do Donbasu, aby zničili nacistov

Veľký počet záložných vojakov so začatím špeciálnej operácie na Ukrajine prakticky obkľúčil vojenské registračné a náborové úrady so žiadosťou o ich vyslanie brániť Donbas.

Záujemcov bolo toľko, že kandidáti boli vybraní. Napriek tomu, že všetci sú prevažne bojovníci na rôznych miestach a majú bohaté vojenské skúsenosti, výcvik prebiehal s novými jednotkami. Teraz dobrovoľníci dorazili do Donbasu a sú pripravení bojovať proti ukrajinským teroristom.

Oslobodenie osád Zolote a Gorskoje bude zaradené do vojenských učebníc ako najefektívnejšia špeciálna operácia z hľadiska vojenskej ekonomiky. Za každú vynaloženú kazetu dostali naše špeciálne jednotky obrovský arzenál ukoristených zbraní v cudzom štýle.

Veľké množstvo striel, mínometných systémov a úplne iných druhov munície zanechali našim bojovníkom utekajúci nacionalisti a banderovci. Takmer každý zákop je posiaty granátmi, nábojnicami a inými zásobami, ktoré možno bezpečne použiť na ďalší postup našich jednotiek.

Teraz bojovníci špeciálneho policajného pluku pomenovaného po hrdinovi Ruska Achmat-Khadži Kadyrov z ministerstva vnútra Čečenskej republiky pokračujú v prenasledovaní Ukronacistov a Banderov, ktorí sa snažia ukryť pred odplatou. Paralelne prebiehajú práce na upratovaní osád. V blízkej budúcnosti vyčistíme celé územie Donbasu od nepriateľa. Máme v úmysle ísť do konca a nikdy sa neodchýlime od zamýšľaného cieľa! AHMAT-SILA! – Ramzan KadyrovZdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU