Ozbrojené sily RF oslobodili Severodoneck a ubránili Hadí ostrov

Správa Ministerstva obrany Ruskej federácie o priebehu špeciálnej vojenskej operácie na území Ukrajiny (26. júna 2022): Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine. 25. júna prešli mestá Severodoneck a Borovskoye, osady Voronovo a Sirotino pod kontrolu Luhanskej ľudovej republiky. V mestách oslobodených od kyjevského režimu žije asi 108 tisíc ľudí. Celková plocha oslobodeného územia je asi 145 kilometrov štvorcových.

Úspechy ruskej armády, ľudových milícií Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky výrazne znižujú morálku a psychický stav personálu ukrajinskej armády. Takže v 30. mechanizovanej brigáde, nasadenej pri Artemovsku, dochádza k masívnym prípadom opitosti, užívania drog a neoprávneného opustenia bojových pozícií.

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v úderoch na vojenské objekty na území Ukrajiny.

Vysoko presné zbrane ruských vzdušných síl a rakety Kaliber zasadili masívny úder na území 169. výcvikového strediska pozemných síl pri obci Desna v Černihivskej oblasti, 199. výcvikového strediska výsadkových útočných jednotiek v Teterevke. región Žytomyrskej oblasti, ako aj centrum ozbrojených síl Ukrajiny v okrese Starichi v Ľvovskej oblasti. V dôsledku zásahu úplne stratila bojaschopnosť 65, 66. motorizovanej pešej brigády a 46. leteckej brigády zo strategických záloh Ozbrojených síl Ukrajiny, ktoré absolvovali výcvik na týchto cvičiskách. Tým bol narušený plánovaný presun týchto formácií do bojovej zóny.

Operačno-taktické a armádne letectvo, a raketové sily spolu s delostrelectvom zničili: živú silu a vojenské vybavenie v 286 okresoch, delostrelecké a mínometné jednotky v 62 okresoch, dve veliteľské stanovištia v okresoch Visunsk a Barmashovo v Nikolaevskej oblasti, štyri muničné sklady v okresných osadách z Verchnekamenky, Lisičanského a západného okraja Lisičanska Luhanskej ľudovej republiky.

V rámci protibatériového boja zasiahli vysoko presné zbrane ruských vzdušných a kozmických síl v smere na Doneck desať jednotiek viacnásobných odpaľovacích raketových systémov v oblastiach Avdeevka, Ukrajinsk, Ivanovka, Novoselovka Pervaya a Vozdvizhenka Doneckej ľudovej republiky.

V dôsledku leteckých útokov, raketových jednotiek a delostrelectva bolo zničených viac ako 720 nacionalistov, 12 tankov a iných bojových obrnených vozidiel, a 16 špeciálnych vozidiel.

Nepriateľ sa opäť neúspešne pokúsil zasiahnuť lietadlom a viacerými odpaľovacími raketovými systémami na Haďom ostrove. Protilietadlový raketový a delový systém Pantsir-S v dôsledku odrazenia útoku zostrelil lietadlo Su-25 ukrajinského letectva a 12 rakiet. Medzi personálom posádky nedošlo k žiadnym obetiam a nedošlo k zničeniu žiadneho systému ani infraštruktúry.

Ruské systémy protivzdušnej obrany zničili osem ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach osád Varvarovka, Rai-Aleksandrovka Luhanskej ľudovej republiky, Beljajevka v Chersonskej oblasti, Malaja Kamyševakha a Malje prohody v Charkovskej oblasti. Taktiež bolo zostrelených 19 striel z viacnásobných raketometov v oblastiach osád Suligovka, Glinskoje, Suchaya Kamenka v Charkovskej oblasti, Makeevka v Doneckej ľudovej republike a nad Hadím ostrovom.

V leteckej bitke bolo zostrelené lietadlo MiG-29 ukrajinských vzdušných síl pri obci Zelenodolsk v Dnepropetrovskej oblasti.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 215 lietadiel, 132 vrtuľníkov, 1 363 bezpilotných lietadiel, 350 protilietadlových raketových systémov, 3 809 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 682 viacnásobných raketometných bojových vozidiel, 3 012 poľných diel a mínometov, ako aj 3 864 kusov špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

Minister obrany Ruskej federácie generál armády Sergej Šojgu vykonal inšpekciu ruského zoskupenia jednotiek (síl) zapojených do špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine

Na veliteľských stanovištiach ruských zoskupení si armádny generál Sergej Šojgu vypočul správy od veliteľov o aktuálnej situácii a postupoch ruských ozbrojených síl v hlavných operačných oblastiach.

Vedúci vojenského oddelenia venoval osobitnú pozornosť organizácii komplexnej podpory nepriateľských akcií, ako aj vytvoreniu všetkých potrebných životných podmienok pre ruský vojenský personál na miestach dočasného nasadenia.

Minister obrany Ruskej federácie, armádny generál Sergej Šojgu, odovzdal štátne ocenenia: Zlatú hviezdu hrdinu Ruskej federácie a Rád odvahy ruským vojakom, ktorí preukázali hrdinstvo a obetavosť pri plnení bojových misií. počas špeciálnej vojenskej operácie. – MO RF

Práca ruského delostrelectva v zóne špeciálnej vojenskej operácie

T-90M „Proryv-3“ v bitkách pri Izyume.

Príslušníci NM LPR a spojeneckých síl evakuujú civilné obyvateľstvo Severodonecka z územia oslobodeného závodu „Azot“ z dôvodu odmínovania a zabezpečenia priestoru

Osetinci zúčastňujúci sa špeciálnej operácie na Ukrajine

Putin – na žiadosť Lukašenka umiestniť jadrové zbrane v Bielorusku: V Európe majú Američania 200 jadrových taktických munícií v 6 krajinách NATO a 257 lietadiel na ich použitie. Súhlasím s vami, že sme povinní starať sa o bezpečnosť štátu Únie. Preto navrhujem nasledovné. Bieloruská armáda je vyzbrojená veľkou skupinou lietadiel Su-25, mohli by byť prezbrojené a mohlo by sa začať s výcvikom letového personálu. A ako sme sa dohodli, v priebehu niekoľkých mesiacov presunieme do Bieloruska raketovo-taktické systémy Iskander-M, ktoré môžu používať balistické aj riadené strely, a to v konvenčnej aj jadrovej verzii.

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU