OS RF pokračujú v ničení ozbrojených formácií kyjevského režimu

Správa Ministerstva obrany Ruskej federácie o priebehu špeciálnej vojenskej operácie na území Ukrajiny (08.07.2022): Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine.

V dôsledku úderu ruských vzdušných a kozmických síl na dočasné umiestnenie jednotiek 72. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny na území poľnohospodárskeho podniku v meste Artemovsk, Donecká ľudová republika, bolo zničených do 130 vojakov a osem obrnených vozidiel.

Až 70 vojakov, tri samohybné delostrelecké lafety Gvozdika a štyri vozidlá boli zničené úderom vysoko presných leteckých rakiet na mieste dočasného rozmiestnenia batérie húfnic 95. samostatnej leteckej útočnej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny, v obci Dzeržinsk v Doneckej ľudovej republike.

V meste Charkov na území CHPP-3 a Karpovského záhrady v dôsledku útokov ruských vzdušných a kozmických síl na body dočasného rozmiestnenia 3. brigády národnej gardy zahynulo viac ako sto nacionalistov.

Kvôli vysokým obetiam Zelenského režim prijíma opatrenia na doplnenie nedostatku ukrajinských vojakov vo vojnovej zóne Donbasu. Padlo teda rozhodnutie poslať do prvej línie v predstihu mobilizovaných občanov, ktorí začali výcvik vo výcvikovom stredisku 72. mechanizovanej brigády v meste Belaya Cerkov v Kyjevskej oblasti. Spolu s nimi sú posielaní aj ranení, ktorí boli v nemocniciach, bez toho, aby čakali, kým dokončia úplný priebeh rehabilitácie po zraneniach.

Ruské operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo pokračujú v úderoch na vojenské objekty na území Ukrajiny. Počas dňa boli zasiahnuté tri veliteľské stanovištia, vrátane práporu 66. mechanizovanej brigády v oblasti osady Ocheretino, práporu 109. brigády územnej obrany v priestore Berestka Doneckej ľudovej republiky, ako aj živú silu a vojenskú techniku ​​Ozbrojených síl Ukrajiny v 173 okresoch .

Zničené: odpaľovacie zariadenie protilietadlového raketového systému Buk-M1 pri obci Chasov Jar v Doneckej ľudovej republike, päť muničných skladov vrátane muničného skladu vybaveného v jednej z dielní Strojárenského závodu sv. oblasť Dachnoye v Doneckej ľudovej republike. Zničený bol aj arzenál pri Voznesensku v Mykolajivskej oblasti, kde sa nahromadilo 45 000 ton munície, ktorú nedávno dodali ozbrojeným silám Ukrajiny krajiny NATO.

V rámci protibatériového boja štyri čaty Gradov MLRS, dve čaty samohybných diel Msta-B, čata diel Giacint-B na palebných postaveniach v oblastiach osád Dzeržinsk, Suchaja Balka, Lastochkino a Krasnogorovka. v Doneckej ľudovej republike boli potlačené.

Ruské systémy protivzdušnej obrany v priebehu dňa zostrelili osem ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach osád Krasnoje, Červony Jar, Dibrovnoje, Petropavlovka, Charkovská oblasť, Staromichajlovka, Rivnopol, Malinovka v Doneckej ľudovej republike a mesta Doneck. Naviac sa podarilo zachytiť jednu strelu viacnásobného raketového systému v oblasti Kamenka v Charkovskej oblasti.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 263 lietadiel, 145 vrtuľníkov, 1 701 bezpilotných lietadiel, 362 protilietadlových raketových systémov, 4 262 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 789 bojových vozidiel s viacnásobným raketovým systémom, 3 273 poľných delostreleckých a mínometných zbraní, ako aj 4 756 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU