Jadrový terorizmus kyjevského režimu pokračuje

Jadrová elektráreň pri ukrajinskom meste Energodar patrí medzi najväčšie v európe. OS RF ju oslobodili od kyjevského režimu v prvých týždňoch Špeciálnej vojenskej operácie a jej prevádzka bola v posledných mesiacoch bezproblémová. Udalosti posledných dní, keď kyjevský režim absurdne obviňuje z útokov na jadrovú elektráreň OS RF, sú predvádzanie sily médií, keďže si môžu dovoliť informovať presne opačne a drzo klamať verejnosť na Ukrajine aj na západe. Dnes MO RF informovalo o ďalšom jadrovom terorizme, ktorý spáchal kyjevský režim, a ktorý mohol ohroziť celú európu.

Vyhlásenie oficiálneho predstaviteľa ruského ministerstva obrany

Zelenského režim spáchal 7. augusta nový akt jadrového terorizmu v zariadeniach energetickej infraštruktúry Záporožskej jadrovej elektrárne s cieľom vytvoriť humanitárnu katastrofu v Chersonskom a Záporožskom regióne.

Okolo 12:40 ukrajinské jednotky 44. delostreleckej brigády z oblasti osady Marganec na opačnom brehu nádrže Kachovka ostreľovali jadrovú elektráreň Záporožie.

V dôsledku ukrajinského ostreľovania bolo poškodené vedenie vysokého napätia Kakhovskaja, ktoré zásobovalo elektrinou Záporožskú a Chersonskú oblasť.

V JE Záporizhzhya došlo k prepätiu, ktoré spôsobilo dym na otvorenom rozvádzači elektrárne. Vypol sa aj ochranný systém, ktorý odstavil napájanie.

Prichádzajúcim hasičským jednotkám sa podarilo dym zlikvidovať.

Aby nedošlo k narušeniu prevádzky jadrovej elektrárne technickým personálom elektrárne, výkon 5. a 6. bloku elektrárne bol znížený na 500 MW. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU