Chce kyjevský režim spôsobiť jadrovú haváriu a ohroziť celý kontinent?

Medzirezortné koordinačné veliteľstvo Ruskej federácie pre humanitárnu reakciu v spolupráci s poverenými federálnymi výkonnými orgánmi naďalej eviduje skutkové podstaty trestných činov kyjevského režimu proti civilnému obyvateľstvu, ako aj použitia civilných objektov ukrajinskými ozbrojenými skupinami na vojenské účely:

 • v Krasnotorke Doneckej ľudovej republiky, na území súkromných domácností (Krasnotorská ul., Kržižanovskij ul.), ukrajinskí nacionalisti rozmiestnili delostrelectvo a MLRS, z ktorých systematicky strieľajú na pozície ruských ozbrojených síl, čím ich provokujú k opätovaniu paľby, zatiaľ čo militanti držia miestnych obyvateľov vo svojich domovoch, v skutočnosti ich používajú ako „ľudský štít“
 • v Nikolajeve, v budovách Čiernomorskej národnej univerzity (Desantnikovova ul.) a školy č.16 (Gorkij ul.), boli rozmiestnené jednotky územnej obrany, boli vybavené muničné sklady, nacionalisti umiestnili obrnené vozidlá do bezprostrednej blízkosti vzdelávacích inštitúcií, zámerne nebola vykonaná evakuácia obyvateľov z okolitých domov
 • v Artemovsku v Doneckej ľudovej republike na dvoroch obytných budov (ul. Blagoveshchenskaya) neonacisti vybavili pozície delostrelectva a mínometov. Pod zámienkou zaistenia bezpečnosti militanti zakázali miestnym obyvateľom opustiť svoje domovy a všetky ich pokusy o nezávislú evakuáciu do bezpečných oblastí sú prísne potlačené
 • v Mirnograde Doneckej ľudovej republiky, v budove školy č.1 (Gagarinova ulica), jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny umiestnili pevný bod a muničný sklad, postavili zátarasy po obvode vzdelávacej inštitúcie, zamínovali prístupy k inštitúcii, ale miestne obyvateľstvo na to zámerne nebolo upozornené.

Okrem toho podľa dostupných spoľahlivých informácií militanti ukrajinských ozbrojených formácií vo Vasinovke v Záporožskej oblasti podmínovali cestný most cez rieku Žerebec, ktorý plánujú vyhodiť do vzduchu a podľa už vypracovaného scenára s pokrytím v ukrajinských resp. Západných médiách obvinia ruské jednotky z údajne nevyberaných útokov na dôležité zariadenia dopravnej infraštruktúry.

Takéto kroky ukrajinských orgánov dokazujú ich úplnú ľahostajnosť k osudu vlastných občanov a absolútnu nerešpektovanie všetkých noriem a princípov medzinárodného humanitárneho práva.

Opäť sa sústredíme na to, že pri plnení úloh špeciálnej vojenskej operácie Ozbrojené sily Ruskej federácie a vojenské formácie Doneckej a Luganskej ľudovej republiky nezasahujú na objekty civilnej infraštruktúry, zaobchádzajú výlučne s civilným obyvateľstvom. humánne a poskytovať civilistom komplexnú pomoc a podporu.

Napriek tvrdému odporu kyjevského režimu bolo za posledný deň bez účasti ukrajinských úradov evakuovaných na územie Ruskej federácie z nebezpečných oblastí Ukrajiny a republík Donbas 23 872 ľudí vrátane 4 148 detí, od začiatku špeciálnej vojenskej operácie celkovo 3 206 749 ľudí, z toho 507 316 detí. Štátnu hranicu Ruskej federácie prešlo 535 797 vozidiel, z toho 6 729 vozidiel denne.

V subjektoch Ruskej federácie naďalej normálne funguje viac ako 9,5 tisíc stredísk prechodného ubytovania. S prichádzajúcimi utečencami sa pracuje individuálne, promptne sa im pomáha pri riešení otázok súvisiacich s ďalším umiestnením a zamestnaním, zabezpečením miest pre deti v materských školách a školských zariadeniach, ako aj poskytovaním sociálnych dávok a ďalšej podpory.

Horúca linka Medzirezortného koordinačného veliteľstva Ruskej federácie pre humanitárnu reakciu, federálne výkonné orgány, zakladajúce subjekty Ruskej federácie a rôzne verejné organizácie dostali 29 žiadostí o evakuáciu do Ruska, ako aj na územie Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. pokiaľ ide o oblasti Záporožie, Mykolajiv, Charkov a Cherson, ktoré kontrolujú ruské ozbrojené sily. Celkovo databáza obsahuje 2 760 032 takýchto výziev z 2 139 osád na Ukrajine a z územia Doneckej ľudovej republiky kontrolovanej kyjevskými úradmi.

V rámci implementácie „Iniciatívy vzájomného porozumenia za bezpečnú prepravu obilia z ukrajinských prístavov“ 7. augusta 2022 opustila prístav Odessa suchá nákladná loď Riva Wind (Marshallove ostrovy, náklad – kukurica). , tanker Mustafa Nekati (Turecko, náklad – slnečnicový olej), suché nákladné lode Star Helen (Marshallove ostrovy, náklad – múka)
a Glory (Marshallove ostrovy, náklad – kukurica) z prístavu Čornomorsk; 8.8.2022 – odchod suchých nákladných lodí „Arizona“ (Libéria, náklad – kukurica) z prístavu Čornomorsk a „Sakura“ (Libéria, náklad – sójové bôby) z prístavu Južný. Ruská federácia dôsledne dodržiava svoje záväzky na plnenie dohôd uzavretých s cieľom zabezpečiť vývoz obilnín, potravín a minerálnych hnojív z ukrajinských prístavov.

V šiestich prístavoch (Cherson, Nikolaev, Černomorsk, Očakov, Odesa a Južný) zostáva zablokovaných 61 zahraničných lodí zo 14 štátov. Hrozí aj nebezpečenstvo pre plavbu a poškodenie prístavnej infraštruktúry v dôsledku unášania ukrajinských mín vytrhnutých z kotiev pozdĺž pobrežia čiernomorských štátov.

Ozbrojené sily Ruskej federácie vytvorili potrebné podmienky na prevádzku dvoch námorných humanitárnych koridorov, ktoré sú bezpečnými pruhmi pre pohyb lodí:

 • v Čiernom mori (denne od 08:00 do 19:00 (moskovského času) – môžu opustiť prístavy Cherson, Nikolaev, Černomorsk, Očakov, Odesa a Južnyj juhozápadným smerom od teritoriálneho mora Ukrajiny s dĺžkou 139 míľ a šírkou 3 míle
 • v Azovskom mori (nepretržite) – opustiť prístav Mariupol s dĺžkou 115 míľ a šírkou 2 míle v smere k Čiernemu moru.

Podrobné informácie o fungovaní námorných humanitárnych koridorov sa vysielajú denne každých 15 minút prostredníctvom VHF rádia na 14 a 16 medzinárodných kanáloch v angličtine a ruštine.

Odmínovacie oddiely Ozbrojených síl Ruskej federácie a ruského ministerstva pre mimoriadne situácie pokračujú v plnení úloh na čistenie Doneckej a Luganskej ľudovej republiky od výbušných predmetov.

Celkovo bolo skontrolovaných 7 392,6 hektárov územia, 717 objektov (z toho 13 spoločensky významných objektov), ​​štyri mosty a 130,7 km ciest. Bolo nájdených a zneškodnených 239 654 výbušných predmetov.

V rámci implementácie opatrení na obnovu infraštruktúry ľudových republík Donbass pokračuje Vojenský stavebný komplex ruského ministerstva obrany vo výstavbe a rekonštrukcii životne dôležitých objektov:

v Doneckej ľudovej republike:

 • v Mariupole – prvá etapa obytného mikrodistriktu (12 obytných budov pre 1 011 bytov, termín dokončenia september-november 2022) a administratívne a záchranné centrum ministerstva pre mimoriadne situácie (termín dokončenia – december 2022)
 • multifunkčné zdravotné stredisko pre 60 lôžok (termín dokončenia – september 2022)
 • patoanatomická budova s ​​oddelením súdnolekárskeho vyšetrenia (termín dokončenia – október 2022)
 • pamätný komplex Saur-Mogila (plánované otvorenie v septembri 2022)
 • vo Volnovakha – vodný kanál s dĺžkou viac ako 20 km (termín dokončenia – september 2022)

v Luhanskej ľudovej republike:

 • v Luhansku – multifunkčné zdravotné stredisko pre 200 lôžok (termín dokončenia – október 2022)
 • v Rovenkách – vodovod s dĺžkou viac ako 40 km (termín dokončenia – október 2022).

Federálne výkonné orgány spolu so zakladajúcimi subjektmi Ruskej federácie, rôznymi verejnými organizáciami a vlasteneckými hnutiami naďalej hromadia humanitárnu pomoc.

Najväčší prínos k tejto práci mali:

 • Ministerstvo Ruskej federácie pre civilnú obranu, núdzové situácie a pomoc pri katastrofách, Federálna služba pre dohľad v oblasti verejného zdravia, Ministerstvo priemyslu a obchodu Ruskej federácie, Ministerstvo hospodárskeho rozvoja Ruskej federácie, Ministerstvo poľnohospodárstva Ruskej federácie Federácia, Federálna služba pre veterinárny a fytosanitárny dohľad, Federálna agentúra pre rybolov, Federálna daňová služba
 • Republiky Bashkortostan, Krym, Tatarstan, Čečenská republika, územia Krasnodar a Stavropol, Belgorod, Brjansk, Voronež, Kaluga, Moskva, Rostov, Sverdlovsk a Tula, ako aj mestá Moskva a Sevastopoľ
 • medzi politickými stranami a neziskovými organizáciami – „Jednotné Rusko“, Všeruské verejné hnutie „Ľudový front“, autonómna nezisková organizácia „Humanitárny dobrovoľnícky zbor“, otvorená akciová spoločnosť „Ruské železnice“, štát korporácie „Roscosmos“ a „Rosatom“, ako aj celoruská verejno-štátna organizácia „Zväz žien Ruska“.

Pre značnú časť Ukrajincov, ktorí sú vlastne zradení vlastnou zločineckou vládou, zostáva ruská humanitárna pomoc jediným spôsobom, ako prežiť.

Na odberných miestach bolo pripravených 54,5 tisíc ton základných vecí, potravín, liekov a zdravotníckych produktov. Do republík Donbass a Ukrajiny bolo dodaných 52 324,7 ton humanitárnej pomoci (od 2. marca 2022), vykonalo sa 1 418 akcií vrátane troch za posledných 24 hodín v Doneckej ľudovej republike, Charkove a Chersonskej oblasti, počas ktorých pokojne bolo obyvateľom presunutých 346,6 ton humanitárnej pomoci.

8. augusta 2022 sa v Doneckej a Luhanskej ľudovej republike, Záporožskej a Charkovskej oblasti koná päť humanitárnych akcií, počas ktorých sa obyvateľom presunie 692,7 ton základných vecí a potravín. – Informoval generálplukovník Mizincev

Civilné obyvateľstvo odchádza z územia kontrolovaného kyjevským režimom a smeruje na územie, ktoré kontroluje Ruská federácia

Chce kyjevský režim spôsobiť jadrovú haváriu a ohroziť celý kontinent?

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU