Správa MO RF o priebehu špeciálnej vojenskej operácie na území Ukrajiny

Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú v špeciálnej vojenskej operácii na Ukrajine. Vysoko presné údery ruských vzdušných a kozmických síl v obci Krasnogorovka v Doneckej ľudovej republike zničili muničný sklad 54. mechanizovanej brigády. Strata ukrajinskej strany predstavovala až 30 vojenských osôb, viac ako šesťtisíc delostreleckých granátov a mínometov rôznych kalibrov, ako aj sedem vozidiel.

V dôsledku úderov ruských vzdušných a kozmických síl na body dočasného rozmiestnenia jednotiek 93. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny v oblasti osady Andreevka, Charkovská oblasť, až sto nacionalistov a bolo zlikvidovaných viac ako 20 kusov vojenskej techniky.

56. motorizovaná pešia brigáda ozbrojených síl Ukrajiny stratila svoju bojaschopnosť v oblasti osady Peski Doneckej ľudovej republiky v dôsledku úderov ruských vzdušných a kozmických síl. V jednotkách komplexu bolo zničených až 70 percent personálu. Väčšina ukrajinských občanov zmobilizovaných na náhradu strát brigády odmietla postúpiť na líniu dotyku a dezertovala.

Operatívno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo pokračujú v úderoch na vojenské objekty na území Ukrajiny. Počas dňa bolo zasiahnutých päť veliteľských stanovíšť, vrátane 46. leteckej brigády v oblasti osady Andreevka, Chersonská oblasť, pluk národnej gardy „Khortitsa“ v Kushugume, Záporožská oblasť, nacionalistická formácia „Aidar“ v Novoselovke Doneckej ľudovej republiky a 56. motorizovaná pešia brigáda v meste Nikolajev. Sedem skladov munície a raketových a delostreleckých zbraní bolo zničených v oblastiach osád Nikolaevka, Fedorovka, Vjemka v Doneckej ľudovej republike a Kushugum v Záporožskej oblasti.

V oblasti osady Novopavlovka, Mykolajivská oblasť, bolo zničené bojové vozidlo protilietadlového raketového a delového komplexu Gepard dodané kyjevskému režimu Nemeckom. Okrem toho bolo v Kramatorskskej oblasti v Doneckej ľudovej republike zničené odpaľovacie zariadenie ukrajinského protilietadlového raketového systému S-300.

V rámci protibatériového boja boli potlačené dve ukrajinské čaty viacnásobných odpaľovacích raketových systémov Grad, ako aj dve delostrelecké čaty kanónov D-20 a dve čaty diel D-30 na palebných postaveniach v priestoroch osád Kirovo, Seversk a Verchnekamenskoye v Doneckej ľudovej republiky.

Stíhacie letectvo ruských vzdušných síl vo vzdušných bitkách nad územím Nikolajevskej oblasti zostrelilo tri lietadlá ukrajinských vzdušných síl: jedno Su-25 v oblasti osady Novokhristoforovka, jedno MiG-29 nad Troitsko-Safonovo a jeden Su-27 v oblasti osady Novoselye.

Ruské systémy protivzdušnej obrany zničili počas dňa deväť ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach Červonij Jar, Andreevka, Pervomajskoje, Vernopoly, Novoje v Charkovskej oblasti, Ivanovka, Peski, Valeryanovka Doneckej ľudovej republiky a na západnom okraji hl. mesto Doneck. Okrem toho boli vo vzduchu zostrelené dve balistické rakety Točka-U nad osadou Krynki v Chersonskej oblasti a sedem rakiet viacnásobného raketového systému Himars bolo zostrelených v oblastiach Novaya Kakhovka, Lyubimovka a Chervony Mayak, Cherson. regiónu. V oblasti Veseliy Kut v oblasti Nikolaev boli tiež zachytené štyri rakety raketového systému Smerč.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 267 lietadiel, 145 vrtuľníkov, 1 720 bezpilotných lietadiel, 365 protilietadlových raketových systémov, 4 283 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 795 bojových vozidiel s viacnásobným raketovým systémom, 3 286 poľných delostreleckých zbraní a mínometov, ako aj 4 807 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

Bojová práca pilotov vojenského letectva Východného vojenského okruhu v oblasti špeciálnej vojenskej operácie-MO RF

Bojová práca ženijných jednotiek vojsk Centrálneho vojenského okruhu na oslobodenom území Luhanskej ľudovej – MO RF

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU