OS RF po preskupení začali pracovať

Správa ruského ministerstva obrany o priebehu špeciálnej vojenskej operácie na území Ukrajiny (13.09.2022): Ruské vzdušné a kozmické sily, raketové jednotky a delostrelectvo spôsobujú masívne palebné útoky na jednotky ozbrojených síl Ukrajiny vo všetkých operačných smeroch.

Vysoko presné vzdušné údery zasiahli body dočasného rozmiestnenia jednotiek 95. výsadkovej útočnej brigády v oblastiach Slavjansk a Konstantinovka, 115. mechanizovanej brigády v oblasti Arťomovska a 53. mechanizovanej brigády v oblasti Kurdyumovky.

Okrem toho boli zasiahnuté jednotky 35. brigády námornej pechoty v oblasti Bereznegovatoy, 57. motorizovanej pešej brigády v oblasti Murachivka v oblasti Nikolajev, 128. horskej útočnej brigády v oblasti Balabino v regióne Záporožie, ako aj 14. mechanizovaná brigáda v oblasti mesta Charkov. V dôsledku úderov presiahli denné straty ukrajinských vojakov a zahraničných bojovníkov 800 zabitých a zranených ľudí.

Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo zasiahli 12 kontrolných bodov v oblastiach Serebryanka, Verchnekamenskoye, Ivano-Daryevka, Vesele, Soledar, Zaitsevo a Pavlovka Doneckej ľudovej republiky, Uspenovka a Gulyaipole v Záporožskej oblasti, Shirokoye, Kiselevka a Novogrigorovka z Nikolaevskej oblasti, ako aj 47 delostreleckých jednotiek, živá sila a vojenské vybavenie Ozbrojených síl Ukrajiny v 152 okresoch. Päť skladov raketových a delostreleckých zbraní a munície bolo zničených v oblastiach osád Pavlovka a Temirovka v Záporožskej oblasti, Novopoľ v Doneckej ľudovej republike, Velikoje Artakovo a Olenovka v Nikolajevskej oblasti.

Letectvo ruských leteckých síl v oblasti Ochakov v regióne Nikolaev zničilo vrtuľník Mi-8 ukrajinských vzdušných síl. Systémy protivzdušnej obrany zostrelili šesť bezpilotných lietadiel v oblastiach osád Barvinok a Petrovka v Chersonskej oblasti, Kiselevka v Nikolajevskej oblasti, Kamenskoje, Zalizničnoje v Záporožskej oblasti, ako aj Vladimirovka v Doneckej ľudovej republike. Okrem toho bolo vo vzduchu zničených sedem rakiet v oblastiach osád Novaja Kakhovka a Kiselevka v Chersonskej oblasti.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 293 lietadiel, 154 vrtuľníkov, 1944 bezpilotných lietadiel, 374 protilietadlových raketových systémov, 4900 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 834 bojových vozidiel s viacnásobným raketovým systémom, 3385 poľných delostreleckých zbraní a mínometov, ako aj 5506 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

„…Bašta ozbrojených síl Ukrajiny je dobre opevnená. Útočiaca skupina spojeneckých síl má tri tanky a dve bojové vozidlá pechoty. Militanti čakali, kým ho konvoj zasiahne do boku, pri priblížení postavili bojové body v lesnej plantáži s rpg a niekoľkými ďalšími granátometmi v poli. Z dronu je však všetko viditeľné a obrancom Luganska sa podarí spustiť paľbu rýchlejšie. Vozidlá sa teraz môžu priblížiť ku kontrolnému bodu a spôsobiť poškodenie streľbou. Väčšina militantov utečie a rozpŕchne sa, pričom zanechajú samovražedných atentátnikov, ktorí strieľajú na tanky. Ležia vedľa seba, ale ani sa nehnú, pravdepodobne ide o účinok stimulantov západnej armády. Tí, čo prežili, zaujali pozíciu v blízkom úkryte, Luganská jednotka začína útok. Jeden z dobrovoľníkov sa priblíži a hodí granát…“

Podľa Asociácie cestovných kancelárií Ruska už niekoľko krajín neprijíma dokumenty od Rusov na vydávanie turistických víz

Tento zoznam obsahuje:

  1. Lotyšsko
  2. Litva
  3. Estónsko
  4. Poľsko
  5. Česká republika
  6. Slovensko
  7. Dánsko
  8. Belgicko
  9. Holandsko

Neúspešná protiofenzíva ukrajinských ozbrojených síl na Peski

Pred pár dňami sa ukrajinské jednotky pokúsili znovu získať kontrolu nad osadou Peski pri Donecku, ktorú od nich opäť dobyli bojovníci DĽR.

Presná delostrelecká paľba spojeneckých síl s objektívnou kontrolou posádok UAV umožnila odraziť ofenzívu Ozbrojených síl Ukrajiny a zlikvidovať viac ako 40 vojakov 56. Ombre Ozbrojených síl Ukrajiny.

Držanie pozícií v obývanej oblasti má veľký taktický význam. To vytvára odrazový mostík pre oslobodenie Pervomajského, Netajlova a Nevelskoje, čím sa posunie frontová línia preč od Donecka a zníži sa hrozba každodenného delostreleckého ostreľovania mesta.

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU