Masívne straty kyjevského režimu pri zúfalej ofenzíve pokračujú

Správa ruského ministerstva obrany o postupe špeciálnej vojenskej operácie na území Ukrajiny (14.9.2022): Ruské vzdušné a kozmické sily, raketové jednotky a delostrelectvo poskytujú masívne palebné útoky na jednotky a zálohy ozbrojených síl Ukrajiny vo všetkých operačných oblastiach bojových operácií.

V smere Nikolajev-Krivý Roh počas neúspešných útočných operácií 24. a 28. mechanizovaná, 46. letecká a 60. pešia brigáda Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach Mirnoje, Suchý Stavok, Belogorka, Bruskinskoje, Olgino Chersonskej oblasti a Ternovye Pody z Nikolajevskej oblasti bolo zničených 8 ukrajinských tankov, 13 bojových vozidiel pechoty, 11 iných obrnených vozidiel a viac ako 150 ukrajinských vojakov.

Vysoko presné údery ruského letectva na body dočasného rozmiestnenia a bojové postavenia jednotiek 53., 54., 110. mechanizovanej brigády, 128. brigády územnej obrany a 68. pešej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach osád Seversk. , Verchnekamenskoye, Nikolskoye, Avdeevka, Novokalinovo, Petrivske, Novosyolka a Vremovka Doneckej ľudovej republiky bolo zničených až 250 ukrajinských vojakov a viac ako 20 jednotiek vojenskej techniky.

V dôsledku veľmi presných úderov ruských leteckých a kozmických síl na pozície 65. mechanizovanej a 68. pechotno-jaegerskej brigády v Novoselovskej a Dobropoľskej oblasti v Záporožskej oblasti bolo zničených až 70 ukrajinských vojakov a 5 jednotiek vojenskej techniky. .

V Charkovskej oblasti v oblastiach osád Dvurečnaja, Balakleya a Kupjansk došlo k masívnym streleckým zásahom na živú silu a vojenskú techniku ​​14. a 93. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny. Straty nepriateľa predstavovali 150 zabitých a zranených ukrajinských vojakov, ako aj viac ako 10 jednotiek vojenskej techniky.

Operatívno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo zaútočili na bojové postavenia a body dočasného rozmiestnenia 25. výsadkovej brigády, 9. pluku národnej gardy, 56. a 61. motorizovanej pešej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny, 103. brigády r. územná obrana, národné formácie „Kraken“ v oblastiach Zoryanoe, Nikolaevka, Krivaja Luka a Ray-Aleksandrovka Doneckej ľudovej republiky, Kamyševakh v Záporožskej oblasti a Ternivka v Nikolajevskej oblasti.

Štyri sklady raketových a delostreleckých zbraní a munície boli zničené v oblastiach Seversk a Raygorodok v Doneckej ľudovej republike, mestách Charkov a Izjum v Charkovskej oblasti.

V oblasti osady Krasnyj Liman v Doneckej ľudovej republiky bolo zničené ukrajinské bojové vozidlo viacnásobného raketového systému Uragan.

V okresoch Lepetikha a Lozovoe v Mykolajivskej oblasti bol zničený protibatériový radar (AN / TPQ-64) americkej výroby a radar na osvetlenie a navádzanie ukrajinského protilietadlového raketového systému S-300.

Stíhacie lietadlá ruských leteckých síl v oblasti Kinburn Spit v Chersonskej oblasti zničili vrtuľník Mi-8 ukrajinských vzdušných síl so sabotážnou a prieskumnou skupinou na palube.

Systémy protivzdušnej obrany v priebehu dňa zostrelili štyri ukrajinské bezpilotné lietadlá v oblastiach osád Maxim Gorkij, Ukrajina, Chersonská oblasť a Svetloe, Záporožská oblasť, ako aj balistickú strelu Točka-U pri Aleksandrovce, Chersonská oblasť.

Okrem toho bolo počas dňa zachytených 33 rakiet, vrátane siedmich – „Alder“ v oblastiach Kiselevka, Burgunka v Chersonskej oblasti a mesta Doneck, ako aj 26ks – „HIMARS“ v oblastiach osád: Muzykovka, Novaya Kakhovka, Vesyoloye, Rakovka, Tomarino, vodná elektráreň Kakhovskaya, Antonovský most v Chersonskej oblasti a Staromlinovka Doneckej ľudovej republiky.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 293 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 1948 bezpilotných lietadiel, 374 protilietadlových raketových systémov, 4921 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 835 bojových vozidiel s viacnásobný raketovým systémom, 3386 poľných delostreleckých zbraní a mínometov, ako aj 5552 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálporučik I. Koňašenkov

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU