OS RF pokračujú v čistení frontovej línie

Správa ruského ministerstva obrany o postupe špeciálnej vojenskej operácie na území Ukrajiny (15.9.2022): Ruské vzdušné a kozmické sily, raketové jednotky a delostrelectvo spôsobujú masívne palebné útoky na jednotky a zálohy ukrajinských jednotiek.

V Charkovskej oblasti, v oblasti Odnorobovka a mesta Charkov, bolo vysoko presnými leteckými útokmi zničených až 30 vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny a 10 jednotiek vojenskej techniky na miesta dočasného rozmiestnenia. 116. brigáda územnej obrany a oddiel špeciálnych síl Omega.

Následkom masívnych strelných zásahov boli straty 24. a 28. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach osád Krasnoje Znamya a Novogrigorovka Nikolajevskej oblasti, ako aj 46. leteckej brigády Ukrajiny v oblastiach osád Suchoj Stavok a Belogorka v Chersonskej oblasti predstavoval 500 zabitých a zranených vojakov a viac ako 40 jednotiek vojenskej techniky.

V oblasti osady Spornoe v Doneckej ľudovej republike počas neúspešných akcií 10. horskej útočnej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny zahynulo viac ako 80 ukrajinských vojakov, zničených bolo osem obrnených vozidiel a päť pickupov.

Údery operačno-taktického a armádneho letectva, raketových jednotiek a delostrelectva zasiahli sedem veliteľských stanovíšť Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach osád Dobropolye, Arťomovsk Doneckej ľudovej republiky, Kamyševakh v Záporožskej oblasti, Olgino v Chersonsku. oblasti, Kalinovka, Murachovka, Novorossijsk Nikolajevskej oblasti, ako aj 42 delostreleckých jednotiek, živá sila a vojenská technika Ozbrojených síl Ukrajiny v 116 okresoch.

Päť skladov raketových a delostreleckých zbraní a munície bolo zničených v oblastiach osád Prikolotnoe, Izjum v Charkovskej oblasti, Krasnoje, Seversk a Novogrigorovka Doneckej ľudovej republiky.

Počas dňa systémy protivzdušnej obrany zostrelili 12 ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach osád: Snigirevka a Ternovye Pody z Nikolajevskej oblasti, Dugout, Kamenka, Novopetrikovka, Kirillovka, Nikolaevka, Staromlinovka Doneckej ľudovej republiky, Maxim Gorkij, Pyatikhatka. a Chkalovo z Chersonskej oblasti, ako aj Smeloe v Záporožskej oblasti.

Okrem toho boli vo vzduchu zničené dve balistické rakety Točka-U v oblastiach Perevalsk v Luhanskej ľudovej republike a v meste Doneck, ako aj 30 rakiet viacnásobných odpaľovacích raketových systémov HIMARS a Alder v oblastiach Kakhovskaja, v oblasti vodnej elektrárne, v mesto Cherson a v dedina Trudovoye, v regióne Záporožie.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 293 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 1960 bezpilotných lietadiel, 374 protilietadlových raketových systémov, 4934 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 835 bojových vozidiel s viacnásobným raketovým systémom, 3387 poľných delostreleckých zbraní a mínometov, ako aj 5602 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

Zábery na prácu Su-34 ruských vzdušných a kozmických síl na tábor ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý sa nachádza v lese. Lietadlo operuje v extrémne nízkych výškach, po zhodení leteckých bômb dochádza k odpaľovaniu tepelných pascí.

„Oddiel odvážnych bojovníkov pod velením drahého BRATA, veliteľa OMON „Achmat-Grozny“ Národnej gardy Čečenskej republiky Anzora Bisaeva (zápasník), sa púšťa do ďalšej operačnej úlohy vyčistiť Záporožie. región z banderovského bahna.

Títo vojaci sa neboja prevahy nepriateľa, techniky ani pokročilých zbraní, keďže úspech v boji nezávisí od všetkého vyššie uvedeného. Pri čelnej zrážke s nepriateľom predovšetkým, poriadna dávka odvahy, bojové schopnosti vycibrené k dokonalosti a verní súdruhovia po ruke. Našťastie pre nás a na veľkú ľútosť pre nacionalistov je týchto vecí v radoch čečenských bezpečnostných síl viac než dosť.

Ak naši chlapci už túto záležitosť zobrali, potom si buďte istý, že to dotiahnu do konca. Prajem veľa šťastia všetkým, ktorí so zbraňou v ruke bránia záujmy Ruska a obyvateľov bratských krajín! AHMAT-SILA! Alah AKBAR!“ – Ramzan Kadyrov

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU