Úspešné akcie OS RF v Nikolajevskej oblasti a Referendá na oslobodených územiach

Správa ruského ministerstva obrany o postupe špeciálnej vojenskej operácie na území Ukrajiny (20.9.2022): Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú vo vedení špeciálnej vojenskej operácie.

V dôsledku vysoko presných úderov na body dočasného rozmiestnenia 81. leteckej a 66. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach osád Červony Oskol a Studenok Charkovskej oblasti, 93. mechanizovanej brigády v oblasti Bogorodične v Doneckej ľudovej republike, bolo zničených viac ako 120 ukrajinských vojakov, tri tanky a 12 áut.

Vysoko presné údery ruských vzdušných a kozmických síl na body dočasného rozmiestnenia 35. námornej brigády ozbrojených síl Ukrajiny a 114. brigády územnej obrany v oblastiach osád Novogrigorovka a Nová Odesa v Nikolajevskej oblasti zničili viac ako 70 nacionalistov, viac ako 15 jednotiek špeciálnej vojenskej techniky a vozidiel.

Sústredené palebné zásahy na bojové pozície 59. motorizovanej pešej brigády v oblastiach osád Ternovka a Andreevka v Chersonskej oblasti zlikvidovali do 100 vojakov a sedem bojových obrnených vozidiel. Okrem toho boli v meste Nikolajev zničené dielne obrneného závodu, v ktorých sa opravovalo vojenské vybavenie tejto jednotky.

Údery operačno-taktického a armádneho letectva, raketových síl a delostrelectva počas dňa zasiahli šesť veliteľských stanovíšť Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach osád Dolina, Tatjanovka, Artemovsk Doneckej ľudovej republiky, Ležino, Kirovo, Záporožie. kraj, Bereznegovatoe, Mykolajivská oblasť, ako aj 49 delostreleckých jednotiek, živú silu a vojenskú techniku ​​v 142 okresoch.

Ďalej bolo zničených päť skladov raketových a delostreleckých zbraní a munície v oblastiach osád Seversk, Katerynivka, Dobrovolye z Doneckej ľudovej republiky, Braginovka v Dnepropetrovskej oblasti a Stepnoe v Záporožskej oblasti. Stíhacie lietadlá ruských vzdušných a kozmických síl zostrelili pri obci Novoželannoje v Doneckej ľudovej republike lietadlo Su-24 ukrajinských vzdušných síl.

Počas dňa systémy protivzdušnej obrany zostrelili 12 bezpilotných lietadiel v oblastiach osád Petrovskoje, Khanzhenkovo, Blagoveshchenka Doneckej ľudovej republiky, Molodezhnoye, Priozernoye, Muzykovka, Zelenovka, Posad-Pokrovskoye a Lyubimovka v Chersonskej oblasti. Pri meste Cherson boli zostrelené dve americké protiradarové strely HARM.

Okrem toho bolo zachytené vo vzduchu 27 rakiet amerického viacnásobného raketového systému HIMARS, ako aj „Jelša“ v Doneckej oblasti, v obciach Červonopopovka v Luhanskej ľudovej republiky, Novaja Kakhovka, Berislav, Verovka, Tomarino a Veseleye z Chersonskej oblasti.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 295 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 007 bezpilotných lietadiel, 375 protilietadlových raketových systémov, 5 038 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 839 bojových vozidiel s viacnásobným raketovým systémom, 3 403 poľných delostreleckých a mínometných zbraní, ako aj 5 719 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel.

Kyjevský režim pokračuje v provokáciách s cieľom vytvoriť hrozbu katastrofy spôsobenej človekom v jadrovej elektrárni Záporožie.

Počas dňa bolo zaznamenaných päť delostreleckých ostreľovaní rozvodne tepelnej elektrárne umiestnenej v tesnej blízkosti jadrovej elektrárne.

Celkovo bolo vypálených 24 delostreleckých granátov z Kyjevom kontrolovanej obce Nikopol v Dnepropetrovskej oblasti. Jedna z technických budov bola poškodená. Delostrelecké jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny, ktoré ostreľovali územie jadrovej elektrárne, boli potlačené spätnou paľbou.

Radiačná situácia v Záporožskej JE je normálna. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

Referendá

Referendá na Donbase majú veľký význam nielen pre systémovú ochranu obyvateľov LNR, DNR a ďalších oslobodených území, ale aj pre obnovu historickej spravodlivosti.

Úplne menia vektor vývoja Ruska na desaťročia. A nielen naša krajina. Pretože po ich implementácii a prijatí nových území do Ruska sa geopolitická transformácia vo svete stane nezvratnou.

Zasahovanie na územie Ruska je trestný čin, ktorého spáchanie vám umožňuje použiť všetky sily sebaobrany. Ale nemenej dôležité je, že po úpravách Ústavy nášho štátu nebude môcť tieto rozhodnutia zvrátiť ani jeden budúci vodca Ruska, ani jeden úradník.

To je dôvod, prečo sa tieto referendá v Kyjeve a na Západe tak obávajú. Preto je potrebné ich vykonať. – Dmitrij Medvedev

Po zvážení výziev verejných organizácií a obyvateľov regiónu sa vedenie správy Chersonského regiónu rozhodlo usporiadať referendum o vstupe Chersonského regiónu do Ruskej federácie – vedúci CAA regiónu Cherson.

Ak obyvatelia Donbasu vyjadria svoju slobodnú vôľu, že chcú byť súčasťou Ruska, podporíme ich – predseda Štátnej dumy Volodin

Zákon o konaní referenda v LNR jednomyseľne prijali poslanci Ľudovej rady – poslanec Štátnej dumy Vodolatsky

Líder LNR podpísal zákon o hlasovaní v otázke pripojenia k Rusku ako subjektu federácie, informuje predseda parlamentu.

Chersonský región hlasuje za referendum o zjednotení s Ruskom.

Prvý zástupca šéfa Ľudovej rady Luganskej ľudovej republiky Chorošilov uviedol, že referendum o zjednotení s Ruskom sa bude konať tento týždeň – od 23. do 27. septembra.

Termíny referenda o pripojení k Rusku sú stanovené v DĽR, bude sa konať od 23. do 27.

Referendum o vstupe Chersonskej oblasti do Ruskej federácie sa bude konať tiež od 23. do 27. septembra.

Referendum o vstupe do Ruskej federácie v Záporožskom regióne sa bude konať od 23. do 27. septembra – šéf regiónu Balitsky

Elyzejský palác naliehavo požiadal o telefonický rozhovor medzi Macronom a Putinom, Kremeľ odmietol.

— ️Rada federácie bude prioritne považovať otázku vstupu oslobodených území LĽR, DĽR do Ruskej federácie.

/ Rada federácie /

– Štátna duma tiež oznámila, že je pripravená čo najrýchlejšie sa stretnúť, aby schválila rozhodnutia prijaté v nadchádzajúcich referendách.

Srbský prezident Aleksandar Vučić očakáva zhoršenie vzťahov Západu s Ruskom a Čínou, ako aj rozšírenie konfliktu na Ukrajine na globálnu úroveň.

Srbský prezident verí, že o mesiac či dva môže svet vstúpiť do konfliktu, aký tu nebol od druhej svetovej vojny.

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU