Kyjevský režim znova ostreľuje jadrovú elektráren

Správa Ministerstva obrany Ruskej federácie o priebehu špeciálnej vojenskej operácie(20.11.2022): Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú vo vedení špeciálnej vojenskej operácie. Vysoko presný úder ruských leteckých síl v meste Záporožie na obranný podnik Motor Sich zničil dielňu na montáž motorov pre lietadlá ukrajinského letectva.

V smere na Kupjansk koncentráciu ozbrojené sily Ukrajiny zasiahli ruské jednotky delostreleckou paľbou a systémami ťažkých plameňometov v oblastiach osád Tabaevka, Kislovka, Berestovoje v Charkovskej oblasti a Novoselovskoje v Luhanskej ľudovej republike. Počas dňa bolo týmto smerom zničených viac ako 20 ukrajinských vojakov, jeden obrnený transportér a dva pickupy.

Na Krasno-Limanskom smere v dôsledku preventívneho úderu delostreleckou paľbou boli zmarené pokusy Ozbrojených síl Ukrajiny zaútočiť silami troch taktických skupín roty v smere na osady Makeevka, Chervonopopovka a Kremennaja v Luhanskej ľudovej republike.

Nepriateľ sa navyše neúspešne pokúsil o útok síl rotnej taktickej skupiny na jednotky ruských jednotiek v smere na osadu Kolomyychikha v Luhanskej ľudovej republike. V dôsledku delostreleckej paľby boli jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny zastavené a odrazené späť na pôvodné pozície.

Len za deň bolo v smere Krasno-Limanskij zničených viac ako 30 ukrajinských vojakov a žoldnierov, tri bojové obrnené vozidlá a päť nákladných áut.

V smere juh-Doneck v dôsledku napáchania palebných škôd a rozhodných akcií útočných skupín boli zmarené pokusy Ozbrojených síl Ukrajiny o protiútok na pozície ruských jednotiek v smere na osady Slavnoje, Pavlovka, Rovnopol a Vremovka. Denné straty nepriateľov v tomto smere predstavovali 50 zabitých a zranených ukrajinských vojakov. Zničené boli dva MT-LB, dve obrnené vozidlá a tri pickupy.

Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo zasiahli veliteľské stanovište Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Veseleye v Chersonskej oblasti, ako aj 62 delostreleckých jednotiek v palebných postaveniach, živú silu a vojenskú techniku ​​v 153 okresoch.

V oblasti osady Kramatorsk v Doneckej ľudovej republike zničili vysoko presné rakety ruských vzdušných a kozmických síl dve inštalácie amerického viacnásobného raketového systému HIMARS.

Počas boja s protibatériou bol v oblastiach osád Volčansk a Gatišče v Charkovskej oblasti porazený delostrelecký prápor 40. delostreleckej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý ostreľoval obytné štvrte v regióne Belgorod. Štyri delostrelecké systémy M777 vyrobené v USA a viac ako 10 ukrajinských vojakov boli zničené.

Počas dňa systémy protivzdušnej obrany zostrelili šesť bezpilotných lietadiel v oblastiach osád Velyka Lepetikha v Chersonskej oblasti, Olginka, Komsomolskoye a Novotroitskoye v Doneckej ľudovej republike, ako aj dve rakety viacnásobného raketového systému Alder. v oblasti osady Guselskoye v Doneckej ľudovej republike.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 333 lietadiel, 177 vrtuľníkov, 2 538 bezpilotných lietadiel, 388 protilietadlových raketových systémov, 6 729 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 899 bojových vozidiel s raketometom, 3 604 poľných delostreleckých a mínometných zbraní, ako aj 7 293 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel.

Kyjevský režim neprestáva s provokáciami, aby vytvoril hrozbu katastrofy spôsobenej človekom v jadrovej elektrárni Záporožie.

Počas 19. novembra delostrelectvo Ozbrojených síl Ukrajiny vypálilo na územie jadrovej elektrárne 11 delostreleckých granátov veľkého kalibru. Ráno 20. novembra ukrajinské jednotky dvakrát strieľali na územie jadrovej elektrárne.

Od 09:15 do 09:45 bolo vypálených 12 delostreleckých granátov veľkého kalibru. Osem z nich vybuchlo medzi piatou energetickou jednotkou a špeciálnou budovou č. 2, tri zasiahli medzi štvrtým a piatym energetickým blokom a jedna zasiahla strechu špeciálnej budovy č.

O 10:10 boli pozdĺž elektrického vedenia, ktoré napája elektráreň, vypálené ďalšie dva náboje.

Streľba bola vykonaná z oblasti osady Marganets v regióne Dnepropetrovsk, ktorú kontrolujú ozbrojené sily Ukrajiny. Palebná sila nepriateľa bola potlačená spätnou paľbou ruských delostreleckých jednotiek. Radiačná situácia v areáli jadrovej elektrárne zostáva normálna. Následky škôd v dôsledku delostreleckého ostreľovania zo strany Ozbrojených síl Ukrajiny objasnia po preskúmaní územia stanice experti MAAE a Rosatomu. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

brífing 20.11.2022

OS kyjevského režimu zasadili 12 úderov na jadrovú elektráreň Záporožie

Ukrajinskí militanti spustili sériu masívnych útokov na jadrovú elektráreň Záporožie. 12 útokov za menej ako pol hodiny. Ide o prvé priame ostreľovanie jadrovej elektrárne – najväčšej v Európe – od konca septembra. Tri náboje zasiahli sklad jadrového odpadu a šesť ďalších nábojov zasiahlo chladiaci systém. Rozsah škôd sa teraz posudzuje.

Kyjevský režim takmer nepretržite zasahuje aj civilistov v Doneckej republike. Všetky ranné strely vybuchovali v Donecku, Kaštanove, Jakovlevke. Predtým boli na Ilovajsk vypálené rakety z amerických systémov Himars.

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU