Montáž všetkých polí diaľničnej časti Krymského mosta je dokončená

Stavbári dokončili montáž všetkých štyroch poškodených polí diaľničnej časti Krymského mosta. V sobotu 19. novembra to oznámil podpredseda ruskej vlády Marat Chusnullin.

„Na pravej strane cestného úseku boli vymenené štyri polia. Prvé a druhé pole je už v projektovej polohe, pracuje sa na montáži dilatačných škár. Tretie a štvrté rozpätie bude v blízkej budúcnosti tiež znížené do konštrukčnej polohy a začneme ďalšiu fázu práce,“ – napísal Khusnullin na svojom telegramovom kanáli.

Budúci týždeň všetky nadstavby zaujmú svoju konštrukčnú pozíciu. Následne špecialisti začnú s obnovou poškodených inžinierskych systémov. Okrem toho sa budúci mesiac na tomto úseku položia dve vrstvy asfaltu, osadí sa bariérové ​​oplotenie a urobí sa značenie, po čom bude doprava na pravej strane cestnej časti obnovená, uviedol kabinet. Začiatkom tohto mesiaca Khusnullin oznámil, že práce na krymskom moste postupujú podľa plánu. Ukončenie prác by sa malo stihnúť do 19. decembra tohto roku.

Zásobovanie Krymu

Krymský most (Kerčský most)

Po zjednotení Krymskej autonómnej republiky s Ruskou federáciou, ktoré sa uskutočnilo na základe výsledkov referenda miestneho obyvateľstva Krymského poloostrova v roku 2014, sa začala výstavba mosta cez Kerčský prieliv. V januári 2015 bola podrobne rozpracovaná koncepcia potrebného prechodu na Krymský poloostrov a následne ruská vláda vydala príkaz na určenie dodávateľa na projektovanie a výstavbu mosta. V tom istom roku 17. februára, sa podpísala zmluva na zhotovenie zadaných prác so spoločnosťou Strojgazmontaž, a stavebné práce sa začali vykonávať vo februári 2016. Krymský most sa stane jedným z najväčších mostov v Rusku. 19 km dlhá trasa začína na polostrove Taman, prebieha pozdĺž existujúcej päťkilometrovej hrádze a pokračuje na ostrov Tuzla, z ktorého prechádza na Krymský poloostrov pri meste Kerč. Automobilová časť mosta bude pozostávať zo štyroch jazdných pruhov, odhadovaná rýchlosť premávky bude až 120 km/h a nosnosť mostu je projektovaná na 40 tisíc áut denne. Železnica bude mať dve koľaje a denne bude môcť ísť až 47 (96) vlakov. Odhadovaná rýchlosť osobných vlakov je 120 km/h a nákladných 80 km/h. Dva mostné oblúky, ktoré sú 227 metrov dlhé a 35 metrov vysoké, umožnia plynulú plavbu pre všetky lode. Výstavba krymského mostu je financovaná z federálneho rozpočtu v rámci federálneho programu „Sociálny a hospodársky rozvoj Krymskej republiky a mesta Sevastopoľ do roku 2020“, a celkové náklady tohto projektu sa odhadujú na 228 miliárd rubľov. Začiatok prevádzky pre automobilovú dopravu bol naplánovaný na december 2018, ale bol v predstihu otvorený v máji 2018. Začiatok železničnej dopravy sa očakáva v decembri 2019.

Zdroj: 1tv, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU