Trumpov účet na Twitteri bol obnovený

Zdá sa, že epos, ktorý celý svet sleduje už takmer dva roky – „Trump a Twitter“ sa skončil. Nový majiteľ platformy Twitter Elon Musk spustil hlasovanie o tom, či odblokovať účet exprezidenta alebo nie. Po útoku na Kapitol zakázali Donalda Trumpa všetci poprední americkí IT giganti vrátane Twitteru.

Ankety sa zúčastnilo 15 miliónov ľudí. Za obnovenie účtu bolo viac ako polovica zúčastnených. Musk sa následne vyjadril, že „Hlas ľudu, hlas boží“ a obnovil Trumpov účet.  Za 7 hodín od obnovenia ho začalo sledovať 25 miliónov predplatiteľov. Pred blokádou ich bolo takmer 90 miliónov.

Medzitým samotný Trump, zvyknutý bojovať s médiami aj s internetovými platformami, sa s návratom na Twitter neponáhľa. Na svojom dvore sa cíti ako kráľ. Na Trumpovu sociálnu sieť sa po ňom presunuli mnohí jeho priaznivci.

Počul som, že bolo veľa hlasov za to, aby sme sa vrátili na Twitter. Nemyslím si, že sa to stane, pretože na to nevidím dôvod. Na Twitteri majú stále veľa problémov,“ – povedal Donald Trump.

Trump však teraz môže potrebovať akúkoľvek dostupnú platformu. Tento týždeň oznámil, že v roku 2024 bude kandidovať na prezidenta.

Zdroj: 1tv, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU