OS RF pokračujú v operáciách v zóne ŠVO

Správa Ministerstva obrany Ruskej federácie o priebehu špeciálnej vojenskej operácie(21.11.2022): Ozbrojené sily Ruskej federácie pokračujú vo vedení špeciálnej vojenskej operácie. V smere juh-Doneck sa jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny neúspešne pokúsili o protiútok s cieľom obnoviť stratené pozície v oblastiach osád Novomichajlovka, Vladimirovka a Pavlovka. Okrem toho sa Ozbrojené sily Ukrajiny neúspešne pokúsili zaútočiť na jednotky ruských jednotiek v smere na osadu Novodarovka. Delostreleckými údermi a akciami útočných skupín boli jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny zastavené a odrazené späť na pôvodné pozície. Straty nepriateľa za posledný deň v tomto smere predstavovali viac ako 70 zabitých a zranených ukrajinských vojakov. Zničený bol jeden tank, dve bojové vozidlá pechoty, päť obrnených vozidiel a päť vozidiel.

Na Kupjanskom smere preventívna paľba delostreleckých a ťažkých plameňometných systémov v oblastiach koncentrácie živej sily Ozbrojených síl Ukrajiny, bol zmarený pokus nepriateľa o útok v smere na obec Kuzemovka Luganskej ľudovej republiky. Zničených bolo viac ako 35 ukrajinských vojakov, dve obrnené vozidlá a štyri dodávky.

Na Krasno-Limanskom smere sa nepriateľ pokúsil zaútočiť silami dvoch rotných taktických skupín v smere na osady Golikovo a Červonopopovka Luhanskej ľudovej republiky. Nepriateľ bol rozohnaný delostreleckou paľbou na miestach sústredenia jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny. Zničených bolo viac ako 20 ukrajinských vojakov, tri bojové vozidlá pechoty a jedno obrnené vozidlo.

Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo zasiahli veliteľské stanovištia Ozbrojených síl Ukrajiny v oblastiach osád Ševčenkovo ​​​​v Charkovskej oblasti, Krasnyj Liman Doneckej ľudovej republiky, Kamyševakh a Preobrazhenka v Záporoží. kraja, ako aj 54 delostreleckých jednotiek v palebných postaveniach, živú silu a vojenskú techniku ​​v 124 okresoch.

V oblasti osady Dneprovskoe v Chersonskej oblasti bola zničená sabotážna a prieskumná skupina ozbrojených síl Ukrajiny pri pokuse dostať sa loďou na ľavý breh rieky Dneper.

Okrem toho bol pri osade Kramatorsk v Doneckej ľudovej republike zničený sklad zbraní a vojenského materiálu Ozbrojených síl Ukrajiny.

Počas boja s protibatériou v oblasti osady Pylnaja v Charkovskej oblasti boli na palebné pozície zasiahnuté dve inštalácie viacnásobného odpaľovacieho raketového systému Uragan Ozbrojených síl Ukrajiny, z ktorých sa ostreľovalo územie regiónu Belgorod.

V priebehu dňa bolo pomocou PVO zostrelených päť bezpilotných prostriedkov v oblastiach osád Kremennaja Luhanskej ľudovej republiky, Pokrovskoje, Makeevka Doneckej ľudovej republiky a Kachovka Chersonskej oblasti.

Okrem toho bolo zachytených 11 ukrajinských rakiet viacnásobných odpaľovacích rakiet Uragan a Vilkha v oblastiach osád Strelechya v Charkovskej oblasti a Novotroitskoye v Doneckej ľudovej republike.

Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených: 333 lietadiel, 177 vrtuľníkov, 2 543 bezpilotných lietadiel, 388 protilietadlových raketových systémov, 6 743 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 901 bojových vozidiel s raketometom, 3 607 poľných diel a mínometov, ako aj 7 302 jednotiek špeciálnych vojenských vozidiel. – Informoval generálporučík I. Koňašenkov

Zdroj: Министерство обороны Российской Федерации, Twitter, ВКОНТАКТЕ, Telegram

Vyskytli sa otázky ohľadne finančnej podpory od čitateľov a organizácií. Samozrejme každá finančná podpora je vítaná. Ak má niekto záujem finančne podporiť prácu nfos.eu môže to uskutočniť pomocou tlačidla DONATE(PODPORA), ktoré sa nachádza na hlavnej stránke v pravo dole. Prípadne priamo v tomto odkaze: DONATE(PODPORA). Nachádza sa tam možnosť nastavenia výšky sumy a ostatné náležitosti. – Redakcia NFOS.EU